Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapłodnienie przez zwierzę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biologioholik



Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 3:57 pm    Temat postu: Zapłodnienie przez zwierzę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio spotkałam się ze stwierdzeniem , iż możliwe jest zapłodnienie kobiety (człowieka) poprzez zwierzę (np.psa). Poszperałam trochę w internecie i rzeczywiście znalazłam nieco artykułów na temat hybryd ludzko-psich itp. Przyznam, że jestem w lekkim szoku. Oczywiście pomijam kwestię zoofilii ,co jest rzeczą nieludzką , lecz chciałabym się dowiedzieć ,czy jednak możliwe jest zapłodnienie człowieka przez jakiekolwiek zwierzę czy genetyka nam na to stanowczo nie pozwala?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ohoo... przyznam szczerze, że nigdy się nad tym nie zastawiałem się nigdy nad takimi hmm.. "dziwactwami" (nie chce żeby zabrzmiało to źle). Wydaje mi się jednak, że samo zapłodnienie jest w miarę możliwe do pewnego stopnia, ale płód bardzo szybko by umarł a może nawet jak by jakimś cudem udało przeżyć mu się tych kilka miesięcy to i tak urodzi się martwi. To zbyt nie przygotowana krzyżówka genetyczna organizmów. Średnio się znam, nie jestem specem... to tylko moje zdanie :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie bardzo dziwne pytanie. Takie rzeczy są niemożliwe bo matka matura tego zaplanowała a nie ma nic silniejszego niż ona Smile Mam nadzieję, że nikt takich rzeczy nie myśli nawet praktykować bo to było by chore. Pewnie amerykańscy naukowcy już takie eksperymenty robią. Kto wie co będzie za X lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 6:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś takiego nie jest w żadnym razie możliwe. W warunkach odizolowania od innych przedstawicieli własnego gatunku, niektóre blisko spokrewnione zwierzęta kopulują i mają dzieci (np. muł, wilczak, lygrys, tyglew, żubroń, świniodzik itp., itd.) ale to są mieszanki tworzone sztucznie, z ingerencją człowieka. Natomiast człowiek nie płodzi dzieci z żadnym innym gatunkiem, a już na pewno nie robi tego z psem. Z genetycznego pkt widzenia takie zapłodnienie jest absurdem i nie może zajść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiek89



Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Maj 29, 2014 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe a ja widziałam królika ze szczurzym ogonem...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 2:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asiek89 napisał:
hehe a ja widziałam królika ze szczurzym ogonem...?


A ja białe myszki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sarsaparilla



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 107

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Cze 04, 2014 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem Legnarek ma racje samo zapłodnienie może tak ale nie ma takiej możliwości żeby wyszło z tego coś więcej. Rozumiem że można łączyć podobne gatunki ze sobą i tworzyć nowe rasy ale to i tak nie wszystkie takie krzyżówki się "udają"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
issasq



Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 08, 2014 11:32 am    Temat postu: Aż się zalogowałam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasami zastanawiam się, skąd takie myśli biorą się w ludzkich głowach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group