Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie tchawicy domowe sposoby leczenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pati93



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 4:24 pm    Temat postu: Zapalenie tchawicy domowe sposoby leczenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Smile mam zapalenie tchawicy, byłam już u lekarza, chciałam jednak spytać, czy są jakieś domowe sposoby, które wspomogłyby leczenie? Z góry dzięki za odpowiedzi Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
samotnik



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takimi domowymi sposobami, które powinny pomóc w leczeniu tchawicy są inhalacje, np. z węglanu sodowego, ziół o ściągającym działaniu lub olejków eterycznych. Długość inhalacji powinna wynosić od 10 minut do pół godziny. Możesz też płukać gardło miodem z cytryną wymieszanymi w odpowiadających Ci ilościach - to powinno złagodzić podrażnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goblinek



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 9:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapalenie tchawicy leczy się objawowo czyli skupia się na takich sposobach leczenia, które pomagają zmniejszyć objawy. Warto się wspierać domowymi sposobami, ale pamiętaj też, że ważne są warunki leczenia, zwłaszcza to, żeby powietrze w pomieszczeniu w którym przebywasz bylo nawilżone. Pamiętaj też, aby nie było w nim zbyt gorąco. No i jeśli palisz, rzuć palenie, to lepsze niż wszystkie inne domowe sposoby na zapalenie tchawicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sylwusia333



Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o domowe sposoby na zapalenie tchawicy, to oprócz nawilżania powietrza w pomieszczeniu ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów. Pij wodę, dodawaj cytrynę do herbaty i pij ile możesz takich herbatek - to pomoże usunąć wydzielinę z gardła. Możesz też płukać gardło mieszanką miodu i cytryny - to pozwoli złagodzić podrażnienia. Domowym sposobem na zapalenie tchawicy jest też syrop z cebuli, miodu i cytryny według babcinej receptury Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_Margot



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 12:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja znam inną miksturę, która może pomóc: 1/3 szklanki ciepłego mleka, płaska łyżeczka miodu, pół łyżeczki utartego korzenia imbiru. Picie takiej mieszanki dwa razy dziennie jest sprawdzonym przeze mnie domowym sposobem. Nie wiem, co na zapalenie tchawicy przepisał Ci lekarz, ale ja polecam ziołowe syropy na bazie owocu anyżu albo ziela tymianku. Na zapalenie tchawicy może nie domowym, ale dobrym sposobem jest ssanie pastylek propolisowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group