Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zanik miesni w nodze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia1977



Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 8:40 am    Temat postu: zanik miesni w nodze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,od dwoch lat choruje na hashimoto,od dziesieciu na anemie zlosliwa.Do tej pory endokrynolog probuje dostosowac dawke eutyroxu tak aby dolegliwosci zwiazane z ta choroba poprawily sie.Od kilku miesiecy przyjmuje dawke 100 4x w tyg i (w miedzyczasie)75 dwa razy w tyg.Usg wykazalo iz tarczyca nie funkcjonuje.Dodatkowym problemem ktory mnie nurtuje jest to ze od ponad dwoch lat zanikaja mi miesnie w jednej nodze(druga zas nabiera miesni),zaczelo sie od lekkiego zaniku w kostce i lydce,natomiast w tej chwili mam powazne zaniki w udzie i posladku. Ponadto mam silne skurcze miesni,bol nog i rak po wiekszym wysilku ktory trwa kilka dni i jest bardzo uciazliwy,czasami mam problemy z chodzeniem. Skierowano mnie do neurologa aby wykonal badanie emg ale nie wykazalo powaznych zmian i wykluczylo chorobe miesni.
Bardzo prosze o odpowiedz i jakiekolwiek sugestie,czy zanik miesni moze byc zwiazany z jakas dodatkowa choroba,np. z zespolem Hoffmana?Prosze o porade.
Moje wyniki:
tsh:9,3
ft3:4,41
ft4:1,61
Dziekuje i pozdrawiam
Gosia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna79



Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koniecznie z tym do lekarza i to jak najszybciej!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzialka61



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 27, 2014 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

:D ja leżałam na oddziale neurologi z pacjentką opodobnych objawach miała problem z przytarczycami które nie produkowały odpowiedniej dawki wapnia w z wiązku z tym miałam upośledzenie mięśni czyli zanik radzę zmienić lekarza a najlepiej położyć się do szpitala na endokrynologię pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group