Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zanik mięśni bez osłabienia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sinn7



Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 2:38 pm    Temat postu: Zanik mięśni bez osłabienia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzień dobry. Mam pytanie. Czy możliwy jest zanik miesni ciala bez ich osłabienia? Czy osłabienie powinno pojawić się przed zanikiem czy może wystąpić później? od listopada miałam różne objawy typu pieczenie skory całego ciała, uczucie mokrych ubrań na sobie, bóle kolan, drgania punktowe mięśni. Większość minęła oprócz tych drgań mięśni, pojawiło się cos co przypomina zanik mięśni szczególnie w okolicy kolan, policzki, miedzy kciukiem a palcem wskazującym. Nie czuje jednak osłabienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 06, 2014 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Wink Z tego co się orientuje to różnie to bywa w zależności od człowieka, choroba ma różnorodny przebieg, jednak dzieje się to tak, że najpierw stopniowo zanikają mięśnie a zaraz za nimi powoli uchodzą siły i zdolności ruchowe, które ulegają znacznemu ograniczeniu.... nie wiem dokładnie jak wygląda to czasowo, ale przy bardziej rozwiniętej chorobie osłabienie powinno się pojawić... być może, Twój przypadek nie jest zaawansowany?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sinn7



Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 06, 2014 7:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o moje zaniki to są widoczne wgłębienia, np między kciukiem a palcem wskazującym, poza tym widać jakby ta przestrzeń między nimi jakby wchodziła w stronę nadgarstka. Jak zbliżę palce do siebie to robi się coraz widoczniejsze V, jakiś czas temu było zaokrąglone bardziej. Najpierw zauważyłam to na lewej ręce a niedługo potem na prawej. Jeśli chodzi o policzki to zauważyłam już w styczniu, że się robią mniejsze, spłaszczają się, ale do tej pory nie czuję tam jakiegoś osłabienia, normalnie poruszam. Łudziłam się trochę, że może po prostu schudłam tak, ale po zastanowieniu chyba nie chudnie się tak widocznie między kciukiem, a palcem wskazującym Razz. Boję się SLA, ponieważ tam występują takie drgania punktowe mięśni i uczucie łaskotania. Chociaż wszędzie czytałam, że w tej chorobie raczej jednym z pierwszych objawów jest osłabienie, niesprawność jakiejś części ciała i że zaniki pojawiają się później.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie no raczej to w takim razie SLA na pewno nie jest, jakaś łagodniejsza odmiana. Chociż cały czas na jakieś wizyty kontrolne u swojego specjalisty? Nie mam jakiejś większej znajomości na temat tej choroby ale osobiście martwiłabym się tego co dalej, osłabienia, niechęći i tak dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sinn7



Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie boję się, że to jakieś nietypowe początki tej choroby. Chociaż nie znalazłam na forach przypadku podobnego do mnie. Zwykle chorzy trafiali do lekarza z jakimś niedowładem. Czekam obecnie na wizytę u neurologa. Jeszcze nie mówiłam mu o tych zanikach. Ale na resztę moich objawów mówił tylko, ze są bardzo nietypowe i widać było, że nie ma pomysłu na diagnozę. Strasznie się boję dlatego pytam gdzie się da o te zaniki, bo nie znalazłam nigdzie informacji o zanikach bez osłabienia. Wszelkie choroby z zanikiem mają w objawach zanik i osłabienie. Z kolei gdy czytam o fascykulacjach ( taka nazwę tych drzen mięśni znalazłam) to wszędzie jest napisane, że nie są niczym złym dopóki nie towarzyszą im osłabienie i/lub zaniki mięśni, a to sugeruje, że możliwe jest jedno bez drugiego. Osłabienie bez zaników rozumiem, ale zanik bez osłabienia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 11:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, zanik mięśni bez osłabienia sił jest czymś bardzo dziwnym... sama tego nie rozumiem, bo jak można nie mieć mięśni a mieć mnóśtwo sił, prawda? Jestem bardzo ciekawa co powie Ci na to lekarz, bo przyznam, że gdy czytam te wiadomości jestem bardzo zaskoczona.... Sama teraz przeglądałam fora i strony i też nie znalazłam takiego przypadku. Trzymam mocno kciuki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group