Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zadanie

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bleh
Gość









PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 7:37 pm    Temat postu: zadanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u muszki owocowej zolta barwa ciala (a) i biala barwa oczu (b) warunkowane sa recesywnymi allelami sprzezonymi a plucia odleglymi o 16 cenyti morganow. Jakie fenotypowo i genotypowo i w jakich proporcjach wyst. w potomswie krzyzowki ab/AB ab/Y
Powrót do góry
przefik



Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ostriwiec św
PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:06 pm    Temat postu: zadanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim.
Mam mały problem. Mam zadanie, musze obliczyć czy populacja jest w stanie równowagi (to jeszcze dam rade), a jesli nie jest to musze policzyć za ile pokoleń bedzie w stanie równowagii. Prosze o pomoc. Niech ktoś mi napisze jak mam to policzyć! pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a o jaką ci dokładnie równowagę chodzi ?? - dla precyzji sie przyda taka informacja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
przefik



Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ostriwiec św
PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi o prawo Hary'ego Winberga, wprzypadku dwóch par genów.
Allele w genach sa współdominujace. jest 9 fenotypów i genotypów. obliczyłem i wiem ze nie sa w stanie równowagi! teraz musze dojść jak obliczyć za ile pokoleń populacja ta osiagnie równowage. I nie wiem jak to zrobić. Może mi ktoś pomóc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
shachraj



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 8:31 am    Temat postu: zadanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy jest możliwe aby biała kobieta urodziła czworaczki : jedna mulatka, 2 chłopaków skośnookich, jedena dziewczynka o cechach indiańskich.
Wyjaśnij dokładnie w jaki sposób mogło dojść do takiej ciąży i czy wogóle jest to możliwe?


Prosiłbym o dokładną i rzetelną odpowiedźSmile ! Smile


z góry dziękuję!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a powiedz jeszcze, czy skośnoocy chłopcy to znaczy, ze są rasy żółtej czy może być np. skośnooki mulat albo skośnooki chłopiec o cechach indiańskich?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisz, napisz, bo ja lubię krzyżówki genetyczne. Mój ulubiony dział biologii... Razz
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tylko rozwiązałam z mulatką, dziewczynką z rysami indiańskimi, białym skośnookim i mulatem skośnookim lub indianinem skośnookim, ale z dwoma białymi chłopcami skośnookimi to nie Sad
albo jeżeli skośnookość jest podana jako kolor skóry i w zadaniu jest:
biała kobieta
dwójka chłopców z żółtym kolorem skóry
mulatka
indianinka
to już nie wiem :/
ale i tak i tak, na pewno to nie ciąża jednojajowa Very Happy

shachraj jak będziesz miał rozwiązanie, to napisz proszę, bo umre z niewiedzy !! Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
shachraj



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Dżentelmeni Szacowni:D
hehe

To jest treść mojego pytania konkursowego...
I za cholere nie moge sobie z nim poradzić. Znajduje tezy na tak i na przeciw.. ale żadnej nie potrafie opisać. Facet od biologii jest niesamowicie nie precyzyjny... No i nie mam gdzie udać się o pomoc:D ale jak już rozwiesi poprawne odpowiedzi to wam podam!Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 12:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko nie zapomnij ! Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group