Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Z innej beczki, pytanie o ubezpieczenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nerkos



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 3:38 pm    Temat postu: Z innej beczki, pytanie o ubezpieczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy akurat dobrze że tu napisałem ale może ktoś mi pomoże...
Miałem termin w Urzędzie Pracy by się zgłosić ale w tym samym dniu miałem też pierwszy dzień w nowej pracy, dzień wcześniej powiedziano mi tylko że wpadnę podpisać papiery i szybki kurs BHP więc myślałem że spokojnie wyrobię się potem do Urzędu Pracy lecz musiałem jednak zostać całą dniówkę no i zostałem wyrejestrowany. Dostałem kare 6 miesięcy. Liczyłem że chociaż porobię przez ten okres kary ale po 2 miesiącach musiałem jednak odejść z pracy bo byłem na zastępstwo za pewnego faceta a niby było duże ryzyko że nie wróci do pracy już.

Czy jest możliwość jakość odzyskać ubezpieczenie zdrowotne na nowo?
Może są jakieś sprytne sposoby?
Czy nie mam innego wyjścia i prywatnie się leczyć, ewentualnie czekać aż znajdę nową pracę bądź kara w Urzędzie Pracy minie? Tylko że do grudnia daleko a z moim zdrowiem coraz gorzej...

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, bez znajomości w urzędzie chyba nic nie załatwisz. Jak dali CI karę, to trudno będzie od niej się odwołać. Musisz popytać ludzi, którzy mają prawo w małym palcu, bo na pewno istnieje sposób na odwołanie się.

W końcu nie siedziałeś w domu i nic nie robiłeś, tylko był to dzień pracy i szkolenia. Więc, trzeba było po pierwsze wziąć zaświadczenie z pracy, albo jakieś referencje na których widnieje powód nie obecności w urzędzie pracy. Teraz już nie wiem co można w tej sytuacji zrobić.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to może szkoła policealna? Wiele z nich jest darmowych przez pierwszy rok - dostaje się tam ubezpieczenie i legitymacje, co bardzo dużo daję. Wiek jest nie ważny, jedynym wymogiem jest posiadanie ukończonej szkoły średniej. Wiele osób tak do sprawy pdochodzi, bynajmniej z tego tytułu było by ubezpieczenie, chociaż na rok. Warto się zastanowić nad tym temacie.

Tyle mogę powiedzieć i poradzić, życzę powodzenia i gorąco pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group