Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wzw B wzw C

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zoom



Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 1:19 pm    Temat postu: Wzw B wzw C Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie czy jeśli ktoś zarazie się którymś z tych wirusów to czy całkowicie można go wyleczyć?? Większość osób jest zaszczepiona na wzw typu b więc nie ma problemu tak dużego, ale na c jak narazie nie ma szczepionki. A i jeszcze jedno czytałem gdzieś na jakiejś stronie, że zarażenie wirusem typu C poprzez kontakty płciowe i róznego rodzaju wydzieliny np. sperme jest bardzo mało prawdopodobne i sięga zaledwie 1%? Czy to prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem skad te wiadomosci. WZW typu B i C szerzy sie przez krew albo wlasnie kontakty plciowe. Na pewno nie przy kazdym ale ryzyko jest spore. Nosicielem WZW C staje sie 75% osob zarazonych, WZW B mniej
Powrót do góry
ona98
Gość









PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 10:22 pm    Temat postu: wzw c Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja zostałam zarazona tą chorobą prawdopodobnie w szpitalu... wykryto u mnie ją 3 lata temu. gdy tylko dowiedziano się o mojej chorobie zostałam umieszczona w szpitalu na dodatkowych badaniach.
Dowiedziałam się, że procentsamowylecznia jest niewielki - 10% przy czym trzeba przestrzegać zasan nażuconych przez lekarza ( mnie się udało wyleczyć bo moj stan zdrowia nie byl zly, choc choroba zawsze sie moze nawrocic )
Istnieje także trudno dotępny i kosztowny lek na rynku, który podaje się w cięzkich przypadkach zachorowań- Interferon, jednak wyleczenie żółtaczki przy stosowaniu tego leku też nie jest 100%... wyleczenie choroby przy uzyciu tego leku to ok.70%
interferon ma duzy wplyw na twoje samopoczucie i zachowanie
Powrót do góry
irka



Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak,widze ze powinnam sie wtracic Razz
Otoz jestem zarazona od praktycznie urodzenia tj mialam 1,5 miesiaca. Ze wzgledu na moja chorobe i staly kontakt z lekarzem moge stwierdzic iz : Nie, nie we wszystkich przypadkach jest mozliwe calkowite wyleczenie. Kazdy jest inny, sa ludzie ktorzy zwalczaja wirusa po kilku miesiacach inni po kilku latach a jeszcze inni maja go do konca zycia.W jednym przypadku jest on "uspiony" i nie wyrzadza wiekszych szkod w innym dochodzi do komlikacji. W kazdym razie najlepsza jest stala konrola lekarza i badania enzymow watrobowych, morfologii, antygenow, wskaznika krzepliwosci krwi, bilirubiny itp To nie prawda ze zakazenie ktoryms z tych wirusow jest malo prawdopodobne,wrecz przeciwnie : jest ono 100% bardziej mozliwe niz w przypadku zakazenia HIV.
Jesli chodzi o interferon gdy bylam dzieckiem,mialam kilka lat moi rodzice dostali szanse "przetestowania " tego leku na mnie i cale szczescie ze sie nie zgodzili. Lek ten powoduje dosc grozne skutki uboczne np uszkodzenie kory mozgowej. Spotkalam kilka przypadkow osob ktore stosowaly ten lek i uwierzcie mi - nie warto bylo :/

Napomkne ze teraz mam lat 20-ścia wiec troszke czasu mialam zeby sie z cwanym wirusem HBV :/

---- edit by Paweł:
Prosze edytowac posty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group