Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wzdęcia, zaparcia, DEPRESJA i inne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chorachora



Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 7:57 pm    Temat postu: wzdęcia, zaparcia, DEPRESJA i inne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wizytę u gastroenterologa ma dopiero w grudniu (czyli za ponad 4 miesiące, żenada), więc bardzo proszę o "diagnozę", co mi jest. Objawy:
- wzdęcia- codziennie, przy tym dokuczają mi bóle brzucha
- stolec- raz lużny, raz nie, ale kiedy nie jem np. musli i chleba razowego, dokuczają mi zaparcia
- niestrawność
- burczenie, przelewanie w brzuchu
- wilczy apetyt na zmianę z brakiem apetytu

do tego:
- depresja
- ciągłe zmęczenie, osłabienie, lekki sen, problemy z koncentracją
- intensywne wypadanie włosów
- temp. ciała ok. 36,4-36,5
- puls nie przekracza 50, zazwyczaj jest to 41-48 uderzeń na minutę
- lekki katar od kilku miesięcy
- drętwienie kończyn}
- łamliwe paznokcie

badanie, które miałam robione:
morfologia:
WBC 6.2 K/ul
RBC 4,67 M/ul
HGB 13,8 g/dl
HCT 41,7 %
MCV 89 fl
MCH 30 pg
MCHC 33 g/dl
PLT 197 K/ul
LYM 47,5% norma: 20-45
MXD 10,8%
NEUT 41,7% norma: 45-70
RDW-CV 12,7%

Kał na pasożyty:
Enterobius vermicularis

Hormony:
TSH 3,42 uIU.ml


Na owsiki biorę Vermox. W okresie od lutego do maja zażywałam progesteron (ze względu na torbiel). wszystkie objawy nasilaja się coraz bardziej, a zaczęło się ze 2-3 miesiące temu.

I co mam o tym myśleć? Objawy to przecież nie wina owsików (które zresztą wyszły przypadkiem). Bardzo proszę o jakąś poradę, nie wytrzymam do grudnia z tymi wzdęciami i objawami depresyjnymi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marekk22



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 0

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 8:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na te wzdęcia pomogą ci herbatki z mięty usuwam Gosia85- info o działaniu mięty. Reguluja prace żołądka likwidują wzdęcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Wto Sie 23, 2011 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pierwsze objawy wskazywałyby raczej na jelito drażliwe jednak gastrologiem nie jestem. zmianiałaś dietę może?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
migotka28



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 5:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez miewam podobne problemy, staram sie zjadac duzo warzyw (nie fasola i kukurydza) i owocow, pije kiefiry z otrebami, platki owsiane, do tego przy wiekszym problemie bakterie kwasu mlekowego [reklama] (ja lubie truskawkowy) wspomaga prace przewodu pokarmowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sasanka26



Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 30, 2011 8:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sprobuj zmienic diete na lekko strawna, piec malych posilkow, duzo ruchu, jakies hobby i powinno byc lepiej:))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group