Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wypełnienia amalgamatowe a ciąża - niebezpieczne?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joanna122



Dołączył: 01 Sie 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 01, 2015 8:29 am    Temat postu: Wypełnienia amalgamatowe a ciąża - niebezpieczne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Jakieś dwa lata temu usunęłam u stomatologa wypełnienia amalgamatowe (6 dużych), które założone zostały bardzo dawno temu. Wówczas nie byłam jeszcze świadoma tego, że mogą one być niebezpieczne dla zdrowia. Ostatnio dowiedziałam się od Pani stomatolog, że plomby amalgamatowe zostały usunięte w nieodpowiedni sposób, bez odpowiedniego zabezpieczenia, były po prostu zwyczajnie wymienione poprzez zwykłe borowanie. Podobno ruszanie takich plomb jest równie niebezpieczne jak ich posiadanie, ponieważ wdychamy wtedy opary rtęci. Czy możliwe jest zatrucie oparami rtęci podczas usuwania takich wypełnień ? Staramy się z mężem o dziecko, czy może to w jakiś sposób wpłynąć na płód i późniejszy rozwój dziecka ? Czy powinnam wykonać jakieś badania ? Obawiam się, że mogę być już w ciąży, nie chciałabym przez mój brak wiedzy zaszkodzić dziecku. Bardzo mnie stresuje ta sytuacja. Dodam, że od tamtej pory mam wiele problemów zdrowotnych.

Będę wdzięczna za odpowiedz.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Sie 01, 2015 1:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

radzę najpierw zając sie ząbkami a potem starac o dziecko.
ubytki w ciazy to tez nic miłego.
dlatego przed planowaniem radzi sie wyleczyc ubytki a dop potem myslec o starankach.
zapytaj swego lekarza stomatologa czy to szkodliwe.
ja nawet o tym nie słyszałam...
swoja droga,,,po co mieliby zakładac takie plomby ktore potem sa szkodliwe dla zdrowia??
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group