Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wyniki badań

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elfik78



Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 6:01 pm    Temat postu: Wyniki badań Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie odnośnie moich wyników badań , nie które wyniki są lekko powyżej norm czy mam się czego obawiać :
APTT 30.7 norma 20.2-30.04
APTT RATIO 1.21 norma 0.8-1.2
BILIRUBINA Całkowita 22.82 norma do 19
ASPAT(GOT) 15.98 norma 31.0
ALAT(GPT) 17.97 32.0

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 11:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

Badania, które Pani robiła określają funkcje wątroby. Jeżeli chodzi o bilirubinę, jej stężenie jest podwyższone, jednakże to się zdarza, jeżeli kobieta jest w ciąży, wówczas to norma. Jednak po innych wynikach wnioskuję, że jednak towarzyszą Pani pewne zaburzenia w pracy wątroby, które trzeba poddać dalszej diagnostyce. Czynniki ASPAT(GOT) i ALAT(GPT), wskazują bowiem na to, że coś się dzieje niepokojącego w Pani organizmie.

Proszę udać się do lekarza z tymi wynikami badań, potrzebna będzie dalsza diagnostyka.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elfik78



Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 26, 2013 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę mi jeszcze napisać dlaczego ASPAT i ALAT jest niepokojąc skoro wynik nie odbiega od normy. Badanie musiałam zrobić ponieważ błam w ciąży ale 2 miesiące temu poroniłam przyczyną było ciśnienie tętnicze oczywiście z wynikami jak najbardziej udam się do lekarza.Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 8:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

Najmocniej przepraszam, niedokładnie spojrzałam na wyniki. Dwa ostatnie czynniki są w normie, jedynie stężenie bilirubiny jest nieco zawyżone. Zwiększone stężenie bilirubiny może świadczyć o istniejącym stanie chorobowym w organizmie, ale proszę pójść do lekarza, aby dokładnie obejrzał wyniki.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group