Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wynik badania Holtera

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nowyy1



Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 11:09 am    Temat postu: Wynik badania Holtera Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Otrzymałem wynik badania Holtera, niestety nie mam obecnie możliwości udać się do lekarza w celu przedyskutowania tego wyniku dlatego proszę o pomoc i ewentualnie napisanie czy wszystko w tym badaniu wyszło poprawnie?
Na dole jest opis lekarza ale nie bardzo też mogę go odczytać.
Wiek badanego czyli mnie to 25 lat.
Banie kontrolne było zrobione pod dawne przygody kardiologiczne spowodowane wypadaniem płatka i zasłabnięciami.
Poniżej skan wyniku badania|:
http://images62.fotosik.pl/301/a168509f44418155.jpg
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
M.Beata



Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Paź 25, 2013 11:33 am    Temat postu: Interpretacja wyników badań Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawidłowy rytm serca to rytm zatokowy, podczas którego węzeł zatokowo - przedsionkowy działa z częstością 60 - 100 pobudzeń na minutę w czasie spoczynku. Twoja średnia czynność komór wynosi 81/minutę, jednak badania wykazały, że masz skłonność do tachykardii. Tachykardia to forma zaburzeń rytmu serca, kiedy częstości akcji serca jest wyższa niż 100 na minutę . Twoja maksymalna częstość akcji serca wynosi 190 uderzeń na minutę, a więc o 90 uderzeń więcej niż przewiduje norma. Nie zawsze przyśpieszone bicie serca oznacza chorobę, jednak w przypadku jego wystąpienia zalecana jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem.

Tachykardia może wywołać sytuację, w której serce traci zdolność pompowania krwi w wystarczającym stopniu, aby zapewnić dotlenienie wszystkich narządów i tkanek. Gdy do tego dochodzi, pojawią się objawy sercowe, takie jak zawroty głowy, mroczki przed oczami, duszność, ból w klatce piersiowej, napadowy kaszel czy nietolerancja wysiłku fizycznego. W sytuacji istotnego zmniejszenia zdolności pompowania krwi dochodzi do utraty przytomności. Badanie wykazało również skłonność do przedwczesnych pobudzeń komorowych.

Twoja minimalna częstość akcji serca ma charakter bradykardii, ponieważ wynosi 48 uderzeń na minutę. Bradykardia, to termin, który oznacza częstość akcji serca niższą od 50-60 uderzeń na minutę. Badanie nie wykazało jednak poważnych zaburzeń na tym tle.

Wyniki, które otrzymałeś wskazują na występowanie tachykardii, w celu ustalenia jej przyczyn oraz ustalenia skutecznego sposobu leczenia, należy zgłosić się do specjalisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nowyy1



Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź i szczegółowe wyjaśnienie.

Ogólnie lekarz przed badaniem kazał mi podczas tego badania wykonać jakiś spory wysiłek fizyczny (podczas tego badania przebiegłem spory kawałek drogi- do momentu mocnego zmęczenia), może to ten wysiłek właśnie został zarejestrowany?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group