Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wykaz leków na cholesterol

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ptyś z Warszawy



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 5:12 pm    Temat postu: Wykaz leków na cholesterol Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś orientuje się, jakie są refundowane leki na cholesterol? A może ktoś posiada jakąś listę, wykaz takich leków na cholesterol?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Szymek456



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wykazu leków na cholesterol w formie zbiorczej nie znalazłem, ale mogę powiedzieć, że leki na cholesterol to tzw. statyny. Taki mały wykaz: Zocor, Simvastatin, Crestor, Atorvastatin, Fluvastatin, Lipitor, Pravastatin, Lescol. Na pewno refundowany jest Simvastatin, moja bratowa zażywała swojego czasu. Z tego co jeszcze kojarzę, to Crestor refundowany nie jest... Przydałby się jakiś czytelny wykaz leków na cholesterol, żeby nie trzeba było szperać :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Robercik_J



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętam że kiedyś Wyborcza publikowała albo dołączała jakiś wykaz wszystkich leków, więc na cholesterol pewnie też, ale nie mogę nic znaleźć w Internecie... Najpopularniejsze są wymienione w odpowiedzi wyżej statyny, ale wywołuja one skutki uboczne i nie każdy może je przyjmować. Skuteczne leki na cholesterol to regulatory kwasu zółciowego - skutecznie obniżają poziom cholesterolu LDL i mogą być stosowane same lub w połączeniu z lekami statynowymi. Chyba najlepiej sprawdzać konkretny lek, ale nie bawić się w tworzenie jakiegoś wykazu :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_Margot



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 4:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam korzystanie z różnego rodzaju encyklopedii leków, to prawie jak wykaz. Ze swojej strony mogę wymienić kilka leków na cholesterol bez recepty, które stosowała moja rodzinka: Policosanol, Chitobon, Gastrobon , czosnek bezwonny ekstrakt. No i chyba najbardziej godny polecenia, bo nie tylko pomaga na wysoki poziom cholesterolu, ale też walczy z otyłością i oczyszcza krew z toksyn.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gospodyni35



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 4:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście nie polecam produktów wspomagających na cholesterol, nic nie dają... Zrobiłabym Wam mały wykaz, ale nie będę robić antyreklamy. Bez zmiany stylu życia a w cięższych przypadkach bez środków farmakologicznych trudno sobie poradzić z podwyższonym poziomem cholesterolu. Magiczne margaryny odradzam, szkoda pieniędzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iza25



Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazowsze
PostWysłany: Pon Maj 02, 2016 1:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nie czujecie się lepiej po takich lekach jak uda wam się zbić cholesterol ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group