Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wyciskanie pryszczy i wągrów- czy to może być nałóg?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marija333



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 6:30 pm    Temat postu: Wyciskanie pryszczy i wągrów- czy to może być nałóg? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Błagam, pomóżcie. Moja koleżanka z pracy ciagle ma na twarzy jakieś czerwone plamki. Zawsze myślałam, że to może jakaś alergia czy coś. Ale przyłapałam ją kiedyś w łazience na wyciskaniu sobie wągra z nosa! I już wszystko zrozumiałam. Później owiedziała mi, że nie potrafi tego nie robić. Ze jak cś widzi to musi to wycisnąć, bo inaczej czuje, że ta maź w jej ciele jej przeszkadza. Czy to moze być jakiś nałóg? Jak mogę jej pomóc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marija333, ja osobiście uważam, że tak, może być to pewnego rodzaju nałóg - tak jak obgryzanie paznokci czy zdrapywanie strupków bezustannie, niektóre rzeczy, czynności, które człowiek musi wykonywać i nie może się od nich uwolnić można nazwać nałogiem Wink jak możesz koleżance pomóc ? no nie wiem, to jest dość trudna sprawa .. hm .. a koleżanka nie stosuje żadnych maści, nie odwiedza dermatologa ?
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skakanka



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

plus123, zgadzam się z Tobą, z tym, że wszystkie te czynności, prócz powtarzalności i pewnego przymusu ( nerwica natręctw?), mają jeszcze jedna cechę wspólną: bolesność. A to już wskazuje na pewien rys masochistyczny i wysłanie do dermatologa niewiele pomoże....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam ten sam problem, jak mi tylko wyskoczy czy cos widze zaraz musze wycisnac , ale nie raz jak postanowilam ze ostawie to niech samo zginie czasem mi sie udalo wiec mozna.
ale nie wypieram ze mam ten sam problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group