Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wrzody żołądka, gastroskopia, itd.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sadosiu



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 3:43 am    Temat postu: Wrzody żołądka, gastroskopia, itd. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam objawy wrzodowe żołądka, moja pani doktor zresztą dała mi skierowanie na gastroskopię,zeby to zweryfikować ale dała też leki, które łagodziły wydzielanie kwasu czy coś takiego i po prostu na jakiś czas mi przeszlo.
Mam pytanie więc, czy ktoś z Was sie orietnuje, ile czasu jest wazne skierowanie na gastroskopię? moje zostało wydane dwa miesiące temu. Większość skierowań jest chyba wazna miesiac, czy to tez? bo to przeciez nie jest takie standardowe badanie, jak badanie krwi....
BO oczywiście teraz objway powrócily i ciągle boli mnie brzuch, bóle głodowe i te sprawy. Uznałem, ze nie ma już co czekać, trzeba sie za to wziąć na powaznie.

DZiękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aleksandras01



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 4:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że powinno być ważne, choćby ze wzgledu na to jak odległe są terminy badań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 10:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skierowanie jest ważne przez pół roku. Jaki masz lek na nadmierne wydzielanie kwasu? Nie czasem controloc? On też jest na refluksy żołądkowe Wink i zastanów się czy czasem nie masz bolu na tle nerwowym, bo gastroskopia może okazać się zbędna. A tak nawiasem to 80% ludzi w polsce ma objawy świńskiej grypy- także weź to też pod uwagę i nie faszeruj się byle czym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta_28



Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 11:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi też wydaje się, że jest skierowanie na gastroskopie jest ważne przez pół roku - lepiej nie zwlekaj z pójściem - lepiej mieć to za sobą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta_28



Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 2:28 pm    Temat postu: a może to helicobacter pylori? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli masz skierowanie na gastroskopie i podejrzenie wrzodów to poczytaj sobie o helicobacter pylori link usuwam. - ja sobie robiłam na to test przed gastroskopią (pobranie krwi z palca - można kupić z tego co pamiętam bez recepty w aptece), a podczas gastroskopii robili mi na to testy z wycinka

umieszczanie stron www pochodzących spoza biomedical jest zabronione.
zapraszam do zapoznania się z regulaminem.
następnym razem otrzymasz ostrzeżenie.
edytowałam
Gosia85

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group