Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wrodzony brak płata tarczycy co dalej?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cemizel



Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 8:39 pm    Temat postu: Wrodzony brak płata tarczycy co dalej? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, niedawno robiłem badania krwi z tsh i wyszło mi, że mam 4,58 mlU/l [0.27 - 4.2]. Dostałem skierowanie na usg, gdzie wykazało mi, że nie mam lewego płata tarczycy, a prawy jest powiększony 21x21x61 mm, a tak wszystko wporządku- nie ma guzków, węzły chłonne w normie. I teraz zastanawia mnie fakt braku lewego płata, bo nigdy nie miałem usuwanego, jedynie to miałem migdałki wycinane. Czy jest to możliwe, że od urodzenia nie mam tego płata? Teraz czekam na badania na ft3 i ft4. Nie wiem czego mogę się spodziewać, a trochę się zaniepokoiłem. Pozdrawiam 27 lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lek.medicus



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 10:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hipotyreoza, inaczej wrodzona niedoczynność tarczycy, trudno tu dziś ocenić dlaczego to Panią spotkało, przyczyn jest wiele, być może przyczyna jest dziedziczna, być może mama stosowała leki na tarczycę, być może np problemy z jodem u mamy.Obecnie w Polsce wykonuje się badania przesiewowe wszystkich dzieci nowo narodzonych(od 94 r), obowiązkowo, niestety w czasie urodzenia Pani temat badań był jeszcze w powijakach, więc nie została Pani przebadana.
Wg wyniku występuje niedoczynność tarczycy. Na temat czego się można spodziewać, jako że temat jest rozległy aby opisywać, proszę wpisać w wyszukiwarkę, Niedoczynność tarczycy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cemizel



Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za odpowiedź, tak myślałem, że to może być wrodzona niedoczynność. Od zawsze miałem problem z suchą skórą, nadwagą. Racja ten problem w większości dotyka kobiet, ale ja jestem w pełni facetem Very Happy Dalsze badania może wskażą co to dokładnie. Trudno trzeba walczyć [i tak z siłowni nie zrezygnuję Evil or Very Mad . Tylko się jeszcze zastanawiam czy taki płat może sam zaniknąć po jakimś czasie czy to jednak nie możliwe ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group