Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wrażliwa skóra u malucha

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 12:42 pm    Temat postu: Wrażliwa skóra u malucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie. Są tu może mamy dzieciaków z wrażliwą skórą albo małych atopików? Czy możecie poradzić mi jak pielęgnować taką skórę i co stosować, by nie pogłębiać podrażnień?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
piroania



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 06, 2016 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja moje maleństwo kąpie 3-4 razy w tygodniu i bardzo uważam na to, by woda nie była gorąca. Do kąpieli dodaję różne olejki natłuszczające. Moje dziecko ma bardzo wrażliwą skórę, więc zwracam uwagę na to, by preparaty, którymi pielęgnuję jego skórę nie zawierały żadnych barwników i były hipoalergiczne. Kilka razy dziennie natłuszczam jej wrażliwą skórę różnymi emolientami, dbam też o to, aby kąpiele nie trwały zbyt długo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
chinka_czikulinka



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 06, 2016 12:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W pielęgnacji wrażliwej skóry u dzieci z AZS bardzo ważny jest ubiór. Bielizna niemowląt chorych na tę chorobę powinna być wykonana z bawełny albo co najlepiej z jedwabiu. Inne materiały zawierające sztywne włókna mogą ocierać skórę dziecka i wzmagać świąd i wysypkę. Jedwab ma pH zbliżone do skóry człowieka i zachowuje się jak druga skóra. Bielizna z niego wykonana pomaga zredukować chorobę - prowadzi do zmniejszenia stanów zapalnych, ogranicza świąd oraz przyspiesza proces gojenia się ran skórnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bingoboy
Spamer


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2016 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chinka_czikulinka napisał:
W pielęgnacji wrażliwej skóry u dzieci z AZS bardzo ważny jest ubiór. Bielizna niemowląt chorych na tę chorobę powinna być wykonana z bawełny albo co najlepiej z jedwabiu. Inne materiały zawierające sztywne włókna mogą ocierać skórę dziecka i wzmagać świąd i wysypkę. Jedwab ma pH zbliżone do skóry człowieka i zachowuje się jak druga skóra. Bielizna z niego wykonana pomaga zredukować chorobę - prowadzi do zmniejszenia stanów zapalnych, ogranicza świąd oraz przyspiesza proces gojenia się ran skórnych.


Święte słowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 13, 2016 6:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ubiór to jedno ale kosmetyki i kremy to tez wazy temat. Niestety wrażliwa skóra dziecka chorego na AZS wymaga dodatkowej pielęgnac i ciągłego nawilżania i walczenia z podraznieniami. Jak nie masz jeszcze sprawdzonych kosmetyków to zwróć uwagę, aby miały w składzie emolienty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 21, 2016 4:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co sądzicie o Elodermie? Stosowała któraś tę linię? Smile Poleciła mi pani doktor i póki co bardzo dobrze sprawdza nam się. Podchodziłam podejrzliwie, ale jestem pozytywnie zaskoczona Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 28, 2016 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U nas stosowałam Eloderm emulsję do kąpieli u synka i się bardzo dobrze sprawdzała się zarówno jak synek był malutki jak i teraz. Dodatkowo z czasem dokupiłam też krem, żel do mycia i szampon. Kremu to nawet sama używam, dzięki czemu synek chętniej dawał się zmarować widząc, że mama też to robi Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 30, 2016 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie u nas też świetnie podziałały. Bardzo szybko zauważyłam różnicę w kondycji skóry, zniknęło swędzenie, skłonność do podrażnień - zupełnie inna sytuacja teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego warto je polecać dla nawet najmniejszych maluchów, które niestety najtrudniej znoszą problemy skórne. Eloderm to dobre rozwiązanie.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtf1/v/t1.0-9/1424425_1211414315552765_2856765316635394116_n.jpg?oh=9f977ef4b3c749869cbd48838e9f260e&oe=586C2916&__gda__=1480088653_18853a4858d1b31c80e2bd941bbfbfc6
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Mar 17, 2017 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony mogę polecić kosmetyki Emolium, szczególnie super sprawdził się u nas trójaktywny krem, szczególnie zimą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group