Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Woda w uchu - POMOCY!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PaniGrey



Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 1:36 pm    Temat postu: Woda w uchu - POMOCY! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam na basenie, niestety mąż mnie wrzucił i wleciała mi woda do uszu. Chociaż próbowałam się jej pozbyć skacząc na jednej nodze, spałam na uchu gdzie jest woda i nic. Wstałam rano i ona nadal tam jest a ja słyszę gorzej i mam szum. Jak sobie poradzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
danusia90



Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 11, 2017 6:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wybrać się do lekarza, masz już umówioną wizytę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PaniGrey



Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam bo mam zapalenie uszu, podobno od tej wody co mi wleciała i co jej nie usunęłam. Cala noc nieprzespana. Lekarz mówi, ze teraz trzeba chronić uszy przed wodą bo nie można zastosować nic na bazie alkoholu bo jest zapalenie. Jak już się zagoi to kupić jakiś spray. Wiesz może coś o czymś takim?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
danusia90



Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że są spraye, ogólnodostępne w aptece, na przeróżne choroby uszu i dolegliwości. Spróbuj się przejść do najbliższej apteki i zapytać, podejrzewam, że farmaceutka z pewnością doradzi Ci coś dobrego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PaniGrey



Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 2:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No poczekam aż mi to zapalenie minie - a już chociaż nie boli, ale jeszcze mam kropić uszy i zapytam w aptece co to za spray i może są jakieś zatyczki żeby ta woda do tych uszu nie wpadała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
danusia90



Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś napewno jest, bo zapewne nie jesteś jedyną osobą, która ma taki problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PaniGrey



Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 7:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam w aptece i Pani poleciła mi Dolphiner, to spray na bazie alkoholu. Alkohol zawarty w kroplach doprowadza do wyparowania wody zalegającej w uszach i zapobiega rozwojowi bakterii. Podobno należy to stosować po każdym kontakcie z wodą. Kupiłam, zapłaciła około 20 zł. W środę idę na basen więc zobaczę jak to się skończy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
danusia90



Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byle nie gorzej. Musisz je teraz stosować po każdorazowym kontakcie uszu z wodą? Nie powinno się wyleczyć "od środka" choroby, stanu zapalnego poprzez antybiotykoterapię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PaniGrey



Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli już się rozwinie zapalenie to konieczna jest antybiotykoterapia. Dopiero wtedy po każdym kontakcie z wodą trzeba wtedy użyć tego sprayu by zapobiegać rozwojowi bakterii które powodują zapalenie. Czyli to jest doraźne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
danusia90



Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coraz więcej tych denerwujących, utrudniających normalne życie dolegliwości... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group