Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

woda, a problemy skórne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alabastrowa



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 12:17 am    Temat postu: woda, a problemy skórne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od kilku lat czasu borykam sie z roznego rodzaju problemami skórnymi. Wazne jest podkreslenie faktu iz jestem alergikiem, np kilka lat temu dostalam okropnego uczulenia na nikiel, glownie na brzuchu od noszenia paskow z metalowymi klamrami (nosilam je juz duzo wczesniej i nic sie nie dzialo, uczulenie powstalo nagle i utrzymywalo sie przez jakis zcas, poczym zanikło, obecnie nosze pasek codziennie i nic mi nie jest). Mam przewlekly problem ze skora twarzy, roznego rodzaju uczulenia powstele niewiadomo od czego, podpuchniecia, swedzace obszary, zaczerwienienia + bardzo sucha skóra z tendencjami do wyprysków.... najpierw myslalam ze to wszystko od kosmetyków, uzywalam wtedy kremow typu Nivea, Lirene itp. Kiedys po zmyciu twarzy mleczkiem AA do skory atopowej i zastosowaniu kremu z tej samej serii na drugi dzien obudzilam sie ze spuchnieta twarza i musialam jechac do przychodni calodobowej po zastrzyk sterydowy, zeby wrocic do normalnego wygladu. Tak wiec zaczelam stosowac kremy z apteki: La Roche, Iwostin, jednak dla mojej suchej skory nie byly one satysfakcjonujace. Obecnie uzywam kremu Logona Pure i jestem bardzo zadowolona, podczas jego stosowania nic mi sie nie dzialo, JEDNAK zwrocilam uwage ze jak tylko wracam do swojego rodzinnego domu (na codzien mieszkam w krakowie) znowu pojawiaja sie te objawy. Wiadomo nie od dzis ze w Krakowie woda nie jest najlepszej jakosci, ale to co sie dzieje z moja skora po kapieli w moim rodzinnym miescie to jest jakis absurd, na przedramionach pojawila sie czerwona, swedzaca wysypka, pod pachani czerwone, swedzace placki, a na twarzy swąd, chropowate miejsca i podpuchniecia w pod oczami i na powiekach. Podczas kapieli drapie sie w tych miejscach, tak ze zaraz po wyjsciu spod prysznica wysypka jest czerwona, a za jakis czas leciutko rozowa i widac "zgrubienie/podpuchniecie". Zastanawia mnie tez jedno, niedawno kupilam mydelka recznie robione na bazie oliwy z oliwek i innych olejow, niby wszytsko eco i tylko te mydla + woda stanowia odstepstwa od mojego rutynowego postepowania z wlasnym cialem. Co mam robic, nie moge normalnie funkcjonowac, wlasnie wyprowadzilam sie z krakowa i wystarczyl mi jeden prysznic u siebie .... czy mam zlecic badanie wody w sanepidzie, czy zalozyc jakies filtry, czy jest ktos kto umie mi pomóc ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 6:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, trudny orzech do zgryzienia :/ Może przejdź się do siedzimy w twoim miasteczku i wyjaśnij im ten problem, ale doskonale wszyscy wiemy jak nasze urzędy pracują... ewentualnie zgłoś się do jakiegoś prawnika może on postara się pomóc? To trudna sytuacja, w Krakowie nic nie wskurasz ale w małej miejscowości prędzej...
Tak czy siak jak coś będzie sie dziać to informuj!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Droga Pani,
Jest pani alergiczką, alergia skóry jest reakcją organizmu na niektóre substancje. W dzisiejszych czasach uczulenie na wodę występuje coraz częściej. Spowodowane jest chlorem zawartym w wodzie lub też preparatami do kąpieli. Można sprawdzić, czy reakcja uczuleniowa jest wywołana przez samą wodę czy jakąś substancję zawartą w wodzie z kranu, polewając jedną część ciała wodą kranową, a drugą wodą destylowaną. Jeśli w obu przypadkach dojdzie do reakcji skórnej będzie to oznaczało że ma Pani do czynienia z pokrzywką wodną. Leczenie alergii na wodę jest uciążliwe i trudne. W niektórych przypadkach leki antyhistaminowe zmniejszały intensywność objawów, a także eliminowały reakcje ogólnoustrojowe. Proszę używać bardzo delikatnych proszków do prania ubrań, do twarzy proponuję maść witaminową, którą można kupić w każdej aptece. Jest ona przeznaczona dla cery delikatnej ze skłonnością do podrażnień. Zamiast mleczka do demakijażu płyn micelarny. W większości przypadkach pomaga codzienne wypicie szklanki rozpuszczalnego wapna Calcium C. Proponuję zgłosić się do alergologa, który przeprowadzi z Panią dokładny wywiad i pomoże znaleźć rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jaki wpływ na skórę i organizm może mieć woda o wysokiej zawartości żelaza? Zastanawiam się nad zakupem instalacji do odżelaziawiania wody ale z drugiej strony nie chcę narażać się na niepotrzebne koszty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MissMonia



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 22, 2017 10:43 am    Temat postu: Naświetlanie w Krakowie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Woda w Krakowie nie jest taka najgorsza ale dla skóry ma fatalny wpływ. Wiem coś o tym. Wydałam fortunę, by poprawić jej stan a efekt jest taki sobie. Próbuję teraz fototerapii, byłam na dwóch sesjach przy użyciu lampy led triwings w Krakowie (lwowska 1 w spa). Mój znajomy dzięki niej pozbył się przebarwień na głowie. Ja liczę na jednolity kolor.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lusia92



Dołączył: 23 Paź 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 6:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z takimi problemami najlepiej udać się do specjalisty. Też sporo w życiu przeszłam przez swoją atopową i ciągle alergiczną skórą. Polecam udać się do lekarza dermatologa i wykonać również testy na alergię. Ze swojej strony mogę polecić klinikę Ober Clinic na Chałubińskiego w Warszawie mają tam naprawdę dobrych specjalistów w tej dziedzinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kornieua



Dołączył: 30 Gru 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 30, 2017 12:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Janessie



Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 47

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 28, 2018 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie w przypadku takich problemow skornych to podstawe stanowi odpowiednia dieta, duża ilosc wody i do tego profesjonalne kosmetyki. O takie najlepiej pytac swojego lekarza. Mi ostatnio kosmetyczka doradzila do pielegnacji dloni bardzo fajne mleczko do kąpieli dłoni na bazie mleka i miodu ktore sama stosuje w swoim salonie i zamawia z kerpro.pl Taki zabieg robie raz w tygiodniu w domu i rzeczywiscie jest fajny efekt i nawet dlugo sie utrzymuje jak na moje suchosci ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasiabarwniak



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 28, 2018 9:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie na kondycję cery zdecydowanie pomogły zabiegi w komorze hiperbarycznej. Zabieg polega na tym, że leżysz i przez godzinę oddychasz tlenem. Ja po zabiegach widziałam znaczną poprawę cery - zrobiła się bardziej promienna i nawilżona.
Oczywiscie, ważna jest dieta, aktywynosć fizyczna Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasieńka28



Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie trudna i niefajna sytuacja. Może spróbuj zainwestować w pielęgnację apteczną, która złagodzi wszystkie podrażnienia. Myślę, że fajnie by się sprawdził balsam cetaphil dermoprotektor, super nawilża, jest hipoalergiczny i właśnie koi skórę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group