Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wirus HCV a enometrioza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haje



Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 10:03 pm    Temat postu: Wirus HCV a enometrioza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, mam pytanie odnośie przepisanych tabletek anykoncepcyjnych Atywia po zabiegu operacyjnym laparoskopi wykryto u mnie endometrioze ( torbiele na jajnikach )problem w tym ze mam wirusa watroby typu c i wiem ze lepiej byłoby tych tabletek nie brać, ale nie chce za chwile ponownej operacji, Moje pytanie brzmi jak bardzo jest to niebezpieczne dla watroby, dodam ze dopiero zaczne leczenie na watrobe w lutym

Pozdrawiam i dziekuje za informacje
Ania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzoli



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 1:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że zamiast stosować tabletek antykoncepcyjnych lepiej byłoby dla Ciebie używać plastry, szczególnie, przy wirusie HCV. Nie obciążałabyś wtedy wątroby. Szczepionki antykoncepcyjne na pewno nie powinny źle wpływać na Twoją wątrobę. Przy wirusie HCV, stosowanie tabletek wydaje mi się, najgorszą metodą. Zastanów się nad innym sposobem antykoncepcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tom18l



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 9:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki zostały Pani zapisane jako antykoncepcja czy na torbiele na jajnikach? Wiem, że lekarze przepisują, różne tabletki antykoncepcyjne jako lek na różne dolegliwości kobiece. Powinna Pani zaznaczyć lekarzowi, że choruje Pani na wirusa HCV, może wtedy zamiast tabletkowej antykoncepcji przepisałby coś innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kurter



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ginekolodzy często zalecają stosowanie tabletek antykoncepcyjnych kobietą, które mają problem z torbielami. Pomogą one wyrównać gospodarkę hormonalną. Tabletki te na pewno pomoga Ci na dolegliwości kobiece, ale nie wiem jak będzie z Twoją wątrobą. Kiedy w organizmie jest Wirus HCV, powinno unikać się wszelkich tabletek jak ognia. Zapytaj lekarza, czy nie ma możliwości stosowania tej samej antykoncepcji tylko właśnie za pomocą plastrów. To na pewno nie będzie obciążało Twojej wątroby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
roxitive



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group