Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Warzywa na patelnie.

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 11:10 am    Temat postu: Warzywa na patelnie. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Orientujecie się czy moze te warzywa są zdrowe? I czy częste ich jedzenie nie nie sie za sobą jakis konsekwencji i czy można je używać przy odchudzaniu np zamiast normalnego obiadu czasami zjeść taki mix
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tam jem te zieleniny raz na jakis czas Razz zalezy od zachcianki... sadze ze jesliby były niezdrowe to nie zostały by dopuszczone do sprzedazy Razz tylko ja jakos nie moge sie nimi najesc.. Razz chyba ze z ryżem Wink bo tak samymi to nie czuje ze jem i za godz znow mi sie chce amku hehehe Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 1:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja najbardziej lubie z ryżem i z sosem łowicz ale teraz chce jeść w wersji bardziej light;) A na rynku jest dużo nie zdrowego jedzenia więc chyba by je dopuścili do sprzedaży i dla tego pewna niejestem.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma czegoś takiego jak zdrowa żywność ;)

ale mrożenie jest metodą utrwalania żywności, dzięki której są zachowane jak najbardziej skladniki odżywcze i witaminy. drugą metodą jest liofilizacja. tak więc jak wybierasz mrożone warzywka, to jest ok tylko najlepiej byłoby je przygotowywać na parze, w mikrofalówce lub opcjonalnie gotować (i potem z wywaru zrobić zupkę lub coś)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Należy też pamiętać, że obróbka termiczna zwiększa indeks glikemiczny potraw. Smile
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe ja nic nie rozumiem Razz tzn tego ost. zdania co napisał kolega Triii... Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 11:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każda potrawa ma jakiś indeks glikemiczny i np jak marchewke jeż surową to ma ona go niższey niż jak ją ugotujesz. Ja zabardzo się nieznam na indeksach glikemicznych ale chyba jest jakoś tak że ten wyższy jak sie spożywa to łatwiej przytyć ale pewna nie jestem.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Indeks glikemiczny mówi nam o tym jak zwiększa się poziom glikemii (czyli "cukru we krwi") po spożyciu potrawy względem takiej samej ilości glukozy (lub białego chleba, zależy od autora tablic chyba ale to praktycznie to samo - biały chleb = czysty cukier Wink).

Im niższy indeks tym lepiej (oczywiście bez popadania w skrajności, jak się coś o wyższym GI skubnie to się świat nie skończy), niski indeks to mniej więcej poniżej 70. W internecie są odpowiednie tablice, można sobie poszukać. Potrawy o niskim GI są bardziej sycące - na dłużej niwelują uczucie głodu poprzez stopniowe, powolne wyrównanie glikemii, nie powodując gwałtownych wyrzutów insuliny (a co za tym idzie popadnięcia w hipoglikemię i napadów głodu).

Obróbka termiczna zwiększa GI wielu pokarmów.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 12:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja od czasu do czasu też lubię zjeść warzywa na patelnię i wydaje mi się,że nie są niezdrowe gdy się je np.raz czy dwa razy w tygodniu:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 6:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trinitrotoluen napisał:
(lub białego chleba, zależy od autora tablic chyba ale to praktycznie to samo - biały chleb = czysty cukier Wink).


mylisz sie !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group