Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Walka o zdrowy organizm – jak zacząć?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DtB



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 16, 2018 9:54 am    Temat postu: Walka o zdrowy organizm – jak zacząć? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie wszyscy. Pozwolę sobie nieco nakreślić swoją historię. Jestem człowiekiem samotnym z wyboru, nie mam nikogo bliskiego oprócz kilku znajomych, ale jednak najgorszej jest to, że popełniam stale jeden błąd… Jestem alkoholikiem, który chyba poczuł w końcu, że ma tego dosyć. Chciałbym w końcu wyjść z teo marazmu i zadbać o swoje zdrowie i życie. Mam już tyle lat na koncie, że to najwyższa pora. Problem w tym jednak, że nie wiem, jak… Proste odstawienie alkoholu niewiele niestety daje, szybko wracam do tego i wypijam zazwyczaj o wiele więcej. Jakieś wskazówki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stefankata



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 16, 2018 1:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szacunek, że zdecydowałeś się coś z tym robić. Ja osobiście polecałąbym, żebyś się udał na jakieś spotkanie AA najlepiej. Wiesz, w grupie siła, a tam masz mnóstwo ludzi z różnymi historiami. Mój znajomy kiedyś chodził na spotkania Anonimowych i sobie bardzo chwalił. Było mu najzwyczajniej z tym lżej, a i wsparcie znalazł większe, jak w rodzinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malakarolina



Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej AA to dobry krok, ale musisz pamiętać, że Twój organizm jest też zatruty przez alkohol, więc przydałoby się, żebyś też przeszedł jakąś detoksykację. W przeciwnym wypadku, jeśli nawet odstawisz alkohol, to w końcu pojawią się objawy zespołu abstynencyjnego i jeśli nawet w pierwszej chwili nie chwycisz od razu za butelkę, to będziesz naprawdę cierpieć. W skrajnych przypadkach zdarzają się nawet zgony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DtB



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 1:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serio? Jak się samemu chce rzucić alkohol to takie cyrki mogą się dziać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malakarolina



Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 18, 2018 8:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, bo przez lata pakowałeś w siebie truciznę (nie ma czego ukrywać, alkohol niczym innym nie est), to ona się gromadziła w komórkach organizmu. Kiedy ją odstawiasz, komórki zczynają ją uwalniać. Dlatego zawsze terapia jest poprzedzona detoksykacją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joanna45



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 18, 2018 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z kolegą wyżej. Napady padaczki to zdecydowanie nie jest coś, co chciałbyś przeżyć, a co jest jednym z efektów odstawienia bez odtruwania organizmu. Mój brat przechodził przez coś takiego. Najpierw był taki mądryi mówił, że sam rzuci alkohol, ale jak go złapały bóle głowy, a później dostał drgawek to jednak przyznał mi rację. Znaleźliśmy taką placówkę Oaza, Ośrodek leczenia terapii uzależnień która go wyciągnęła z alkoholizmu. Profesjonalna kadra medyczna i terapeutyczna jednak robi swoje. Mają za sobą lata doświadczeń, także, z tego co wiem, w działalności publicznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DtB



Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 21, 2018 11:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A masz do nich jakiś link? Gdzie to jest w ogóle zlokalizowane?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joanna45



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 21, 2018 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co? To jest chyba kujawsko-pomorskie, ośrodek jest w Choceniu. Piękne okolice, swoją drogą, idealne do powrotu do zdrowia. A co do linku, to sobie zobacz tu http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/ To jest ich strona główna, tam znajdziesz najpotrzebniejsze informacje dotyczące leczenia uzależnień. Zajmą się i alkoholizmem i narkomanią, a przy tym mają dogodne warunki dla chorych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcinbach



Dołączył: 27 Maj 2018
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 27, 2018 11:16 pm    Temat postu: hej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

detox
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Daktyl3



Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 20, 2018 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepiej jednak wybrac sie do specjalistycznego osrodka bo samemu mozemy wiele nie zdzialac. Warto zachecic taka osobę do udania sie na leczenie do prywatnej kliniki Medox - oni od wielu lat z powodzeniem rozwiazują takie problemy. Mozna im zaufac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group