Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wada wzroku -1

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moonlight



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 08, 2015 12:58 am    Temat postu: Wada wzroku -1 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy przy wadzie wzroku -1 okulary trzeba nosić bez przerwy cały dzień?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KingaWoronko



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 09, 2015 11:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy od okulisty, ja mam -1 na jednym oku, na drugim -0,75 i muszę nosić na stałe. Nie lubię okularów więc zaczęłam nosić soczewki i polecam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moonlight



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KingaWoronko napisał:
To zależy od okulisty, ja mam -1 na jednym oku, na drugim -0,75 i muszę nosić na stałe. Nie lubię okularów więc zaczęłam nosić soczewki i polecam...

a te soczewki jak Ci wychodzą cenowo - ile wydajesz przy soczewkach miesięcznie? Nie do końca wiem, czy się dam przekonać do soczewek, trochę nie lubię sobie wkładać różnych przedmiotów do oka Razz, boję się też o higienę, wiadomo, człowiek uważa, ale zawsze jakoś chyba się ta soczewka może jakoś zanieczyścić nie?
poza tym chyba trochę to kosztuje, a okulary to wydatek u mnie raz na 2-3 lata i to koszt około 200 - 300 zł

Przy wadzie wzroku około -1 trochę szkoda mi jednak się chyba bawić w zmienianie soczewek. Zastanawiam się tylko właśnie nad tą koniecznością ciągłego noszenia okularów. Czy wzrok przy wadzie wzroku -1 popsuje mi się, jak nie będę cały czas nosiła okularów? Strasznie chciałabym, żeby noszenie tych okularów wreszcie coś mi dało i żebym nie musiała już ich nosić do końca życia Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidorn



Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 31, 2016 8:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej porozmawiać z okulistą. On najlepiej doradzi co zrobić w tej sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lady_gym



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 08, 2016 10:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nienoszenie okularów nie jest w stanie powstrzymać rozwoju wady wzroku, jeżeli jest to wada postępująca. Ale moja koleżanka miała małą wadę wzroku i często zmieniała okulary na mocniejsze. Dzisiaj skończyła z wadą -4,5 i -5. Jeśli nie musisz to nie noś okularów bo oczy szybko się przyzwyczajają do tego ułatwienia i później idą na łatwiznę. Oczywiście do komputera, czytania czy czego tam potrzebujesz noś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group