Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

[w ciąży] Coś na twarzy - cysta? A cóż to za cudactwo :]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gringitta



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 12:28 am    Temat postu: [w ciąży] Coś na twarzy - cysta? A cóż to za cudactwo :] Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc w identyfikacji cudaka który wyskoczył mi na buzi?
Obecnie jestem w 36 tygodniu ciąży a ów dziwak pojawił się na mym obliczu około 12 tyg. temu. Poniżej zobaczcie zdjęcie (po kliknięciu duża wersja):



Jakież działania podjąć wobec tego podstępnego pryszczulca?
Dzięki za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam


PS. Przebywam za granicą [Anglia] gdzie powiedzieć na służbę zdrowia "dramat" zabrzmi jak najszczerszy komplement, dość powiedzieć, że czułam, że coś jest nie tak w "tym" miejscu i będąc przebadaną przez mojego lekarza [GP-pierwszy kontakt], inną lekarkę oraz położną [midwife] nic nie wykryto z wymazu, badania moczu ani krwi, zaś po przyjeździe do Polski moja Gin natychmiast stwierdziła grzybicę i zapalenie dróg moczowych.
Jeszcze raz pozdrawiam :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 3:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cysta, włókniak, brodawka? nie wiem sama.. a to boli, swędzi, powiększa się, da się przesuwać?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 5:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może po prostu warto by sie przejść do dermatologa z tym;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gringitta



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Boli tylko przy nacisku, nie swędzi.
Czasem się zwiększa, czasem trochę zmniejsza nie udało mi się zaobserwować od czego to zależy.
W dotyku twardy.
Taki skubaniec :]

Co z tym zrobić?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

ps.
u lekarza byłam, fakt, że nie u dermatologa ale pewnie nie doczytałeś[łaś], że jestem za granicą, wiec by dostac się do specjalisty musisz najpierw dostać skierowanie do szpitala (miejsca pracy tychże) a o to nie łatwo bo w Angli podstawowym lekiem na wszystko jest paracetamol oraz maści nawilzające Confused, moglabym o tym sporo opowiedzieć, ale nie warto...

---edit by Wind_Of_Hope---
Prosze pisac posty odpowiednia czcionka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 10:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha;/ to słabo troche;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 12:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gringitta napisał:
Co z tym zrobić?

nie chcę nic doradzać, bo nie wiem tak naprawdę co to dokładnie jest i lepiej nie próbować. jak to brodawka, to chirurgicznie. cysty czasami usuwa kosmetyczka. można spróbować potraktować plastrami z kwasem salicylowym, ale na własna rękę, bez konsultacji ze specjalistą wolałabym nie ryzykować. niektóre znamiona są niebezpieczne... może coś w aptekach farmaceutki mogą doradzić? nie ma tam dermatologów prywatnych?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group