Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uzależnienie od komputera!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peek-A-Boo



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 7:35 pm    Temat postu: Uzależnienie od komputera! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

boje sie,ze moge być uzależniona, nie ma dnia bym nie włączyła komputera, a gdy z przycyzn niezależnych taki dzięn nadejdzie, to czuję sie dziwnie nieswojo.. siedzenie prze kompem mnie niesamowicie męczy, zrobiłabym coś innego,ale na nic innego nie mam już energii...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peek-A-Boo
Tak to jest uzależnienie.Wymagasz fachowej pomocy terapeutycznej,jest,to trudny problem do leczenia,gdzie takie leczenie może trwać nawet kilka miesięcy ale jak długo będzie trwało,zależy głównie od Ciebie.Albo Sama zaczniesz z tym walczyć albo należy szukać pomocy w poradni uzależnień.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Peek-A-Boo
ja też tak miałam.
aż kiedyś byłam "skazana" na kilka miesięcy bez komputera: o dziwo kiedy wracałam na weekendy do domu to ostatnią rzeczą było włączenie go.
spróbuj przez kilka dni nie włączać go- znajdź sobie jakieś inne zajęcie.

a ile dziennie spędzasz przed monitorem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skarabeusz



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uzależnienie od komputera jest dziś niestety coraz powszechniejsze i leczy się je dokładnie tak jak inne uzależnienia. jeśli nie jest się w stanie samemu poradzić z nałogiem to niestety trzeba sięgnąć po pomoc specjalisty. terapię powinien prowadzić doświadczony terapeuta. Twierdzenie że lepsze uzależnienie od komputera niż od papierosów jest zupełnie nie na miejscu. Każde uzależnienie może rodzić poważne konsekwencje dla zdrowia nie tylko fizycznego ale i psychicznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Druid2



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 1:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skarabeusz napisał:
Twierdzenie że lepsze uzależnienie od komputera niż od papierosów jest zupełnie nie na miejscu. Każde uzależnienie może rodzić poważne konsekwencje dla zdrowia nie tylko fizycznego ale i psychicznego.



z tym się niezgodzę, uzależnienie od komputera jest niestety i będzie tak samo jak postęp technologi ale w przeciwieństwie do wszystkich innych nałogów komputer i internet ma ogromne zalety, choć też raczej codziennie włącze komputer (choc zdazaja sie dni ze mi się niechce) wyciągne z niego jakieś informacje... dowiem się tego a tamtego - od dłuższego czasu nierobie czegoś co robi wielu - duzo sie ucze (gdy w rzeczywistosci chodzi o nauke różnych manewrów w jakiejs grze albo nauczenie się na pamięc reżyserów i aktorów grających w ulubionych filach;) - uzywam internetu do nauki, kursy szybkiego czytania... w zasadzie teraz każdy kurs mozna przerabiac samodzielnie - a niestety czas i położenie geograficzne niepozwala mi na uczęszczanie na te kursy w mieście gdzie je moge znaleźć... więc jest to dla mnie ogromna zaleta. ponad to do praktyki języka oficjalnie trzeba wyjechać do kraju gdzie jest ten język używany... a komputer mówi że jednak nie, można w znaczącym stopniu nauczyc się mówic i pisac rozmawiając za jego pomocąSmile

natomiast jeśli chodzi o same zagrożenia dla zdrowia, jakie są najczęstsze skutki uzależnienia od komputera? niegdys powazne choroby i wady oczu teraz jednak monitory są robione tak że tych wad niewidać(niegdys po paru godzinach spędzanych przy komputerze w ciągu TYGODNIa człowiek oczami mrugał jak "karabin" a teraz jak szukam czegoś albo referaty pisze i spędzam przy komputerze większość dnia nawet nie mrugne(dodam ze używam czasem okularów które wedle zalecen okulisty dodatkowo ochraniają mój wzrok przed efektami...) i z zdrowotnych to chyba tyle(chyba że dodać odciski na zadzie;P) z tych poważnych, prosze porównaj to z papierosami o których piszesz... i zobacz czy minimalne podrażenine(?) oczu które niejest do konca tylko na głupoty kontra palenie z którego nikt nic niema(prócz towarzystwa innych palaczy i wielu chorób układy oddechowego... i ogromnego smrodu który odrzuca wielu ludzi Wink )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kawuszczyn
Zbanowany


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 75

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: SHITOholia
PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 2:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Internetoholizm/netoholizm/siecioholizm/infoholizm to najlepszy z moich nałogów! Po pierwsze dużo się czyta, poznaje się technologie nowe, można pzecedzić sobie 'informacyjny syf', poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, uczyć się na cudzych błędach, łatwy dostęp do edukacji jest przez I/C, mozna się dużo o zdrowiu somatycznym jak i psychicznym dowiedzieć oraz o nałogach. Wszystkie najważniejsze bazy w necie są, słowniki, tłumacze, gry, filmy, muzyka, nauka, rozrywka, zabawa. Książki można znaleźć takie o których w swojej bibliotece czy księgarni nawet pomarzyć nie mogę.

Kod:
niegdys powazne choroby i wady oczu teraz jednak monitory są robione tak że tych wad niewidać(niegdys po paru godzinach spędzanych przy komputerze w ciągu TYGODNIa człowiek oczami mrugał jak "karabin"
- Na starych monitorach CRT były filtry anty-refleksyjne oraz szklane szybki pseudo-ochronne. Teraz LCD nie katuje tak oczu i se można kontrast i jasnośc ładie ustawić ale oczy i tak siadają po 16 h przed monitorem czytając statyczny tekst (już granie nie męczy tak oczu, bo gałki pracują przy rucjhomych obrazach i odległóśc często jest większa od TV, niż od monitora np.).

A najgorzej od tego nałogu to dostają plecy, kręgosłup, jądra (przerost lub rak prostaty też), odbyt (hemoroidy) i oczy - okulary murowane po kilku latach nadużywania komputerka.

Na TVholizm też ludzie chorują i nikt o tym nie trąbi Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ups wygląda na to, że i ja mam problem z tym uzależnieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukasz222



Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uzależnienie od internetu/komputera to coraz powszechniejsze zjawisko. Niektórzy twierdzą, że to będzie największa plaga tego wieku. Myślę, że warto rozmawiać o uzależnieniu od komputera i uświadamiać ludzi jakie jest to groźne jakie niesie ze sobą konsekwencję. Wszyscy wiedzą, że palenie zabija lecz niewiele osób zastanawia się nad tym ile czasu własnego życia zabija przed monitorem ... Chcemy żyć długo ale chyba nie po to ,aby zamulać przed monitorem całe dni, miesiące, lata... Świat jest piękny ale żeby to zobaczyć trzeba przestać śpieszyć się do komputera podczas spaceru Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sleeping_beauty



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to jeszcze nie jest uzależnienie. Żyjemy w takich czasach, że ciężko jest obejść się bez komputera czy telefonu. Nie znam osoby, która przynajmniej raz dziennie nie zaloguje się do sieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 6:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja znam wiele takich osób Smile na szczęście, i sama nie muszę codziennie spędzać czasu przed komputerem, tzn logować się do sieci. Ostatnio komputera potrzebuję bardziej do zgrywania i przegrywania zdjęć Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group