Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

usg narzadow rodnych a usg ciazy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
halohalo



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 9:37 pm    Temat postu: usg narzadow rodnych a usg ciazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy to jest to samo? czy na usg narzadow rodnych lekarz wykrylby ciaze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, usg narzadow rodnych wykrylo by ciaze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halohalo



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka napisał:
tak, usg narzadow rodnych wykrylo by ciaze Smile


ale czy czyms sie w ogole roznia od siebie to usg?
bo ja nawet nie wiem jakie mialam :/
na usg narzadow rodnych wykrylby tak smao wczesnie ciaze jak na usg ciazy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak.Zapewne mialas robione usg dopochwowe,bo przewaznie tak sie bada narzady rodne,a jednoczesnie takie samo usg wykonuje sie np.aby stwierdzic bardzo wczesna ciaze lub gdy ciaza przebiega z komplikacjami.Sama mialam takie usg robione.A typowe usg ciazy wykonuje sie przez powloki brzuszne. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halohalo



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aga xs napisał:
Tak.Zapewne mialas robione usg dopochwowe,bo przewaznie tak sie bada narzady rodne,a jednoczesnie takie samo usg wykonuje sie np.aby stwierdzic bardzo wczesna ciaze lub gdy ciaza przebiega z komplikacjami.Sama mialam takie usg robione.A typowe usg ciazy wykonuje sie przez powloki brzuszne. Laughing


tak bylo to usg dopochwowe i pisze BADANIE NARZADU RODNEGO PER VAGINAM
chodzilo mi o wykrycie ciazy i troche sie zaniepokoilam ze nic nie ma o ciazy tylko pisze pod zdjeciem o jajnikach, zatoce douglasa, endometrium itp a nie ma nic o ciazy, dlatego nie wiedzialam czy lekarz mnie dobrze zrozumial.
czyli usg ciazy - to tylko takie robione przez brzuch..?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

takie przez brzuch to tylko jak ciaza juz jest w miare zaawansowana... a takie pierwsze usg to jest wlasnie dopochwowe , zeby wykryc wczesna ciaze... a ty jestes w ciazy??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jezeli badanie bylo robione pod katem jakis nieprawidlowosci to nie musi pisac nic o ciazy.Jezeli bylo by to usg na stwierdzenie lub ''obejzenie''ciazy to wtedy w opisie bylo by to ujete.
Tak jak Ci wczesniej napisalam typowym badaniem usg ciazy jest badanie przez brzuch,ale sa wyjatki kiedy zachodzi potrzeba zrobienia usg wlasnie sonda dopochwowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halohalo



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka napisał:
a ty jestes w ciazy??


nie jestem ale chcialam sie upewnic...nie bylo to usg pod katem nieprawidlowosci a mimo to opisal mi wszytsko o jajnikach i macicyitp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

halo halo mi tez moja gin wszystko opisała jak robiła usg dopochwowe Wink nawet widzialam pecherzyk owulacyjny hehe Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halohalo



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
halo halo mi tez moja gin wszystko opisała jak robiła usg dopochwowe Wink nawet widzialam pecherzyk owulacyjny hehe Wink


czyli wszytsko ok. tylko mnie bez pecherzyka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group