Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Upadek na plecy...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vonstock



Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 7:13 pm    Temat postu: Upadek na plecy... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam takie pytanie, ostatnio spadłem z drabiny na plecy, zaraz po upadku nie byłem w stanie mówić, ani też oddychać, po dosłownie minucie wszystko przeszło, teraz odczuwam tylko lekki ból w plecach. Moje pytanie brzmi czy to jest normalne bo takich upadkach i co jest tego powodem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że normalne. Może boleć nawet kilka dni... Jeżeli ból nie przejdzie, a będzie się nasilać itp. to udaj się do lekarza na kontrolę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Vonstock



Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 11:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi mi o sam ból, lecz o to co działo się zaraz po upadku, brak możliwości złapania oddechu oraz nieudane próby powiedzenia czegokolwiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak to już organizm ma. Uderz się z pięści mocno w płuco to poczujesz to samo. Odruch ciała, skurcz mięśni itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nojje



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdarzyło mi się to kiedyś
Będąc dzieckiem, jechałam na sankach z bardzo stromej górki - nagle trafił sie jakis wybój - wyleciałam jakieś pół metra w górę i z całej siły gruchnęłam o ziemię.
Przez jakiś czas, nie pamiętam jaki, ale trwało to jakieś kilkadziesiąt sekund czułam okropny ból pleców i nie mogłam złapac oddechu. Bałam się nawet że się uduszę, nie mogłam nawet krzyczeć. Po jakiejs chwili złapałam oddech ale przez jakis czas czułam jeszcze ból podczas oddchania.
Zaznaczam, że nie upadłam na plecy tylko w pozycji siedzącej rąbnęłam mocno "na tyłek".

W sumie zapomniałam o tamtym zdarzeniu, ale jak kolega przypomniał to też chętnie się dowiem, czemu tak się dzieje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 11:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak samo dzieje się podczas uderzenie w klatkę piersiową, w plecy, w żebra oraz podczas upadku "na siedząco po prostu na kość ogonową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group