Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ułożenie miednicowe płodu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rhapsodia



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ruda Śląska
PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 9:23 pm    Temat postu: Ułożenie miednicowe płodu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem w 37 tygodniu ciąży a położenie płodu jest miednicowe. To moja pierwsza ciąża. Są jeszcze jakieś szanse na zmianę położenia? Czy konieczna jest cesarka? Będę wdzięczna za odpowiedź, może któraś z Pań ma podobne doświadczenia? pozdrawiam przyszłe mamy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja ogladałam ostatnio program, w ktorym pokazywali ze przeprowadzaja (doswiadczeni lekarze) przekrecanie malenstwa jeszcze w brzuchu matki... niby robi sie to jednym ruchem i jesli dziecko ma połozenie posladkowe to mozna je przekrecic na głowkowe...ale na ile to sie sprawdza to nie wiem.
Ty juz jestes blisko rozwiazania...wg mnie jest za pozno na zmiane połozenia...ale kto wie..?! moze akurat sie malenstwo odkreci...powodzenia
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rhapsodia



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ruda Śląska
PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 9:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słyszałam o czymś takim, ale słyszałam też,że w naszych szpitalach raczej sie tego nie praktykuje ze względu na mozliwość owinięcia się pepowiny wokol szyji malenstwa... dziekuje za odp Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie jest za pozno na zmiane polozenia dziecka,dziecko moze przekrecic sie w kazdej chwili,moze tuz przed porodem ulozyc sie glowkowo,a rownie dobrze moze zrobic to zaraz a na porodowce spoworotem przekrecic sie miednicowo,albo posladkowo,takze nie ma na to reguly.Zycze lekkiego porodu:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group