Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uczulenie na prezerwatywy [lateks]?

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P.P..
Gość









PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 12:34 am    Temat postu: Uczulenie na prezerwatywy [lateks]? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ostatnio zaczołem stosować prezerwatywy Durex Extra Safe. Słyszałem że są bardzo "mocne" i powodują czasmi różne dolegliwości. Wcześniej nie używałem ich (partnerka brała antykoncepcje doustną). Jakiś czas temu zauważyłem na żołędziu małe czerwnawe wypryski (bardziej podobne do plamek). Nie swędzą i nie pieczą. Podejżewam że to uczulenie na jakąś substancje. Czy mam rację i kiedy to może zniknąć?

Zapomniałem dodać że biore jeszcze antybiostyki na gardło i czy to leż może mić coś z tym wspólnego?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wątpie aby połączenie antybiotyku z prezerwatywą mogł dać taki efekt, chodz to nie wykluczone, w kazdym razie mło spotykane.

za to uczulenie jest bardziej możliwe, na latex bądz też na składniki substancji plemnikobujczych. Takie uczulenia zdażają sie. Musiał byś zrobić testy alergiczne aby sie dowiedzieć czy napewno na to jesteś uczulony.

Raz wystapiona reakcja alergiczna nie musi sie powtórzyć. Ale zawsze stosuje sie zasade ż jeżli raz wystąpila nalezy odstawić dany środek (badz też rzecz) poniewarz objawy moga doporwadzć do faktycznego pogorszenia stanu zdrowia.

W takim przypadku nie mugł byś już nigdy kożystac z prezerwatyw.
Dlatego warto w porozumieniu z lekarzem zrobić testy alergiczne, oraz w przypadku uczulenia omówić z partnerka inne metody antykoncepcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
P.P.
Gość









PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeszcze jedno pytanie. Czy efekty alergiczne mogą wystąpić z opóźnieniem np po 3-4 dniach. I czy same to przejdzie? Czy jest koniczna wizyta u lekarza? Poniewarz tak się składa że ciągle mam wyjazdy i masę pracy w tym miesiącu i nie moge sobie pozwolić na tyczenie w kolejkach.

A tak na marginesie do jakiego lekarza należało by się z tym zgłosić?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zazwyczaj objawy alergiczne wystepują po kilku godzinach od stosowania alergenu (to co nas uczula), niektóre alegeny mogą sie objawiać po dłuższym czasie po okolo 12 gdzinach czasem nieco dłużej.

Nie slyszałem jeszcze jednak aby na objawy czekać 3 dni.

alergia to odpowiedz układu obronnego na substancje które nie sa szkodliwe w rzeczywistości ale układ je wzioł za szkodliwe. Nie słyszalem aby jaki kolwiek z powszechnych alergenów tak długo nie dawał oznak. tym bardziej o prezerwatywach. reakcja alergiczna po prezerwatywach zazwyczaj wystepuje po kilku godzinach maksymalnie od zdięcia. Zauważone mogą być np. na następny dzień jezeli to jest tylko wysypka bez śwątu. Ze świątem poczujesz i zajzysz co jest grnae i zorietujesz sie w pare godzin.

androlog to lekarz zajmujący sie męskimi narządami płuciowymi. A wenerolog chorobami skórnymi narzadow płuciowych. Wenerologów mozesz znalesć przy placówkach dermatologicznych a andrologów to osobna poradnia, badz osobny lekarza w któres z poradni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
P.P.
Gość









PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A lek taki jak NAPROXEN może też być tego przyczyną? W ulotce pisze że może niekożystnie wpływać na błony śluzowe oraz na układ moczowy.
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj tego to Ci już dokłądnie nie napisze czy jakiś lek może czy nie wywołać takich objawów.
Nie chce stawiac diagnozy przez internet.

Jest możliwość że to przez ten lek, działania uboczne leków działają z pewnym opuźnieniem, wiec może to pasować. Chodz nie wiem co ma oznaczać dokładnie, niekożystny wpływ na uklad moczowy. Pierwsze co mi sie kojaży to problem z oddawaniem moczu, lub możliwość niemiarodajnych wyników badania moczu w przypadku zrobienia takowych podczas stosowania tego leku.

Co do dokładnej diagnozy musisz iść do lekarza.

No chyba że ktoś zaryzykuje stawiania diagnozy przez internet.

Bo to ze nawet doszlibysmy do zdania że coś może to nie oznacza to że to akurat to. To tylko przypuszczenie, lekarz jest kompetetny do tego aby zebrać caly wywiad, i wykonać odpowiednie badnia, dopiero w tedy nawet on może stawiać diagnoze. inaczej to zawsze są przypuszczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 11, 2005 4:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zażywam naproxen dość często tzn. przynajmniej kilka razy w miesiącu i jestem alergikiem, ale nigdy nic mi z tego powodu nie wyskoczyło. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
P.P.
Gość









PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 12:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może napisze jak się skończyło żeby ktoś mający podobny problem do mojego mógł sobie pomóc.
Wysypka sama nie zchodziła a wręcz nabierała bardziej czerwonego koloru. Jednak partnerka ma znajomą farmaceutkę i poleciła mi maść Vratizolin (antywirusowa, przeciwbakteryjna, przeciw zapalna i odziwomo można stosowć na każdą część ciała). Po smarowaniu się tą maścią od 3 dni widać znaczną poprawę. Zaczerwienienia prawie że już znikły, a świąd ustał.

Co było przyczyną mojego problemu... niewiem. Jednak zakończyło się dobrze.

Pozdrawiam
Powrót do góry
karol87



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 12:04 am    Temat postu: uczulenie na lateks??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

otwieram nowy temat ze względu na swój problem Embarassed otórz czuję nieprzyjemne pieczenie wokól pochwy jest zaczerwieniona i czy to może dlatego że używaliśmy gumki z lateksu właśnie Question to juz tydzień PO jest ale objawy pojawiły się 2 dni temu. dlaczego tak jest? czy powinnam iść do lekarza?


----edited by emilka----
temat przyłączyłam do tematu, dotyczącego uczuleń na prezerwatywy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wątpię, żeby to było uczulenie skoro pojawiło się dopiero tydzień po używaniu gumek. może to stan zapalny? smaruj wejście do pochwy maścią clotrimazolum. jak objawy nie ustąpią, to do lekarza.

a następnym razem możecie spróbować gumek nielateksowych i zobaczyć, czy też coś się będzie działo.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group