Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

trawienie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aita



Dołączył: 28 Maj 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 28, 2017 8:31 pm    Temat postu: trawienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znacie jakieś sposoby na poprawienie trawienia? ostatnio po tłustszym, smażonym jedzeniu źl się czuję, jest mi niedobrze Sad( a nie wyobrażam sobie życia tylko na sałatkach czy gotowania wszystkiego na parze, domowe sposoby mogą pomóc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oligem



Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 04, 2017 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mario445



Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 04, 2018 8:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a to jest aż tak trudne

___________________
wynajem długoterminowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magdawniuk



Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 12:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może warto abyś wykonal badania? Wiecej informacji uzyskasz tutaj http://www.euroimmundna.pl/nietolerancje-pokarmowe-2, może po prostu nie tolerujesz niektórych pokarmów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomeignacik



Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 5:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej udaj się do protetyka pabianice i wtedy dowiesz się wszystkiego. Tak to jest trochę wróżenie z fusów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tartarelka



Dołączył: 10 Paź 2017
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 08, 2018 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tluste potrawy nie sa zdrowe.. nie musisz z nich calkiem rezygnowac ale wystarczy to ograniczyc.. Ja mam akurat zespol jelita drazliwego wiec bardzo duza wage przywiazuje do tego co jem bo jak tylko zrobie cos automatycznie i nieprzemyslanie to dostaje biegunki i musze ratowac siekapsulkami intesta Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aneczka84



Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 16, 2018 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem z jelitami może mieć różne przyczyny. Gdy źle się czujesz po tłustych, smażonych potrawach, ogranicz je i zacznij obserwować po których czujesz się gorzej a które nie wpływają na brzuch. Staraj się nie jeść takich potraw w dużej ilości na noc, bo wtedy jelita nie dają rady z taką ilością i boleści oraz wzdęcia gotowe. Miałam podobnie po moich ulubionych pikantnych skrzydełkach z KFC Embarassed przyznam, że to moja słabość Embarassed
Lekarz kategorycznie zakazał i zalecił brać probiotyk Biopron IB symbio z enzymami trawiennymi, które pomagają jelitom w trawieniu. I faktycznie, czuję sie lepiej, nie jestem wzdęta a ostatnio zjadłam trochę skrzydełek i nic mi nie było Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
unikori



Dołączył: 23 Lip 2019
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 21, 2019 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z taką przypadłością najlepiej udać się będzie do specjalisty - dietetyka. On z pewnością pomoże w Pani problemie.

https://przyjazny-dietetyk.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
irkan



Dołączył: 08 Cze 2019
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 15, 2019 6:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie od problemów z trawieniem się zaczęło. Nawracające bóle brzucha, wzdęcia, innych nie będę przybliżać ale można się domyślić. Diagnoza nie była miła - zespół jelita drażliwego. Z wieloma produktami musiałam się pożegnać, ale inaczej się nie dało. Bardzo też pomocny jest probiotyk https://biomedis.pl/pl/p/Lactoral-IBD-kapsulki-doustne-30-szt.-Ukojenie-dla-jelit/78 . Skutecznie łagodzi takie objawy jak biegunka na przykład, czy ból brzucha. Mi bardzo pomaga, dużo lepiej funkcjonuję na co dzień.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin p



Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 18, 2019 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli to tylko po tłustym i smażonym jedzeniu to może jakaś pomoc z apteki, może więcej ruchu, mała lampka czerwonego wina lub pięćdziesiątka wódki z pieprzem - tylko jeden i ani grama więcej- herbatka ziołowa na trawienia. Nic nie pomoże no to pozostaje lekarz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group