Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

TORBIEL

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 12:54 pm    Temat postu: TORBIEL Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam!
Ostatnio na badaniu USG lekarz powiedzial ze na prawym jajniku moge mie Torbiel. Wystraszylo mnie to. Moze ktos z Was wie co to jest i co powoduje bo ja jestem ciemna Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 1:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.biomedical.pl/forum/torbiele-na-jajnikach-vt600.html

Za dużo nie ma tutaj wypowiedzi (w porównaniu do innch tematów na forum) ale zawsze lepiej to niż nic.
jeszcze tutaj:
http://www.biomedical.pl/forum/torbiel-o-vt926.html
http://www.biomedical.pl/forum/torbiele-endometrialne-vt102.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
juli



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 9:48 pm    Temat postu: Torbiel na jajniku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W wakacje wykryto u mnie torbiel wielkości 6cm na prawym jajniku. Moja pani ginekolog w zasadzie się tym za bardzo nie przejęla. Powiedziała, że to tzw. czynnościówka i, że to znika i sie pojawia (czyli: nie ma się czym martwić!). Po jakimś miesiącu znowu zaczeła mnie strasznie boleć prawa strona brzucha, a na dodatek ból 'paraliżował' mi prawą nogę. Poszłam więc ponownie do ginekologa, powtórzyła to samo, co wcześniej, przypisała mi tabletki 'mycrogynon 21', miały mi niby pomóc, a niestety jest jeszcze gorzej. Musialam je odstawić po 2 tygodniach stosowania. Mam strasznie bolące miesiączki, a ten prawy jajnik nie daje mi spokoju. Slyszałam, ze trobiele moga prowadzić do niepłodności, to prawda? Jak pozbyć się tego 'intruza'? Moge iśc nawet pod noż Sad, oby tylko przestało boleć!!

----edited by Yalissea
Proszę umieszczać tego typu tematy w odpowiednich działach do tego przeznaczonych.



Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brytka



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wyczytalam w roznych artykulach jaki to jest bol miec torbiela na jajniku,ale nigdzie nie znalazlam informacji o tym zeby mial powodowac nieplodnosc.Leczy go sie tabletkami,ale moze on powracac,wtedy mozna wykonac zabieg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twoja gin zbagatelizowała problem. Torbiele są bardzo poważne, bądź co dąź to forma nowotworu. Ja również miałam torbiel na prawym jajniku, miał 6x6cm. Brałam przez 2 miesiące proszki i zniknął(na szczęście). Jestem teraz pod opieką endokrynologa, gdyż jeżeli raz pojawi się torbiel, może się to powtarzać. Ogólnie torbiele o tych rozmiarach są usówane laparoskopowo, międzyinnymi. Radze iść do innego specjalisty.
Dodam też że torbiele mogą pękać, skręcać się itp. Jeżeli torbiel nie zostanie zniwelowany, może doprowadzić to do rozrostu, w skutek czego czasami usuwa się cały jajnik.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać


Ostatnio zmieniony przez drapaka dnia Nie Lut 04, 2007 2:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group