Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Torbiel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blacków Dwóch



Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 25, 2006 10:22 pm    Temat postu: Torbiel Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam pytanie, jako że nigdzie w internecie odpowiedzi znaleźć nie mogę.
Chodzi mi o wiedzę, czy torbiel przegrody przeźroczystej mózgu wpływa w jakiś sposób na jego pracę/życie posiadacza i czy jest groźna, czy jest tylko nic nie znaczącą anomalią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Mar 25, 2006 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Torbiel jest obronną reakcją organizmu na pojawiające się wewnątrz niego nieprawidłowości.

Jest to zmiana patologiczna polegająca na otoczeniu niepożądanego przez organizm elementu wytwarzanymi przez niego płynami lub substancjami, których zadaniem jest oddzielenie tkanki zdrowej od nieprawidłowości. Torbiel może lecz nie musi być zmianą złośliwą, dlatego po jej chirurgicznym usunięciu jest badana przez histopatologa.


tylko tyle udało mi sie znaleźć, po dokładniejsze informacje proponuje udac sie do lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Blacków Dwóch



Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 26, 2006 11:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tyle też znalazłem, chodzi mi o dokładniejsze informacje. Mimo wszystko dziękuję.

Edit: znalazłem jeszcze coś takiego - "septum pellucidum - przegroda przeźroczysta , jej uszkodzenia wywołują nadmierną agresywność ". Jest tu jakiś lekarz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Blacków Dwóch



Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 3:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dorotaok
Gość









PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 6:24 pm    Temat postu: torbiel Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co to jest torbiel patologiczna, zwłókniała na scianach
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group