Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tomografia komputerowa twarzoczaszki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olia74



Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 29, 2014 12:07 pm    Temat postu: Tomografia komputerowa twarzoczaszki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tk twarzoszczeki bez kontrastu


w czesci poziomej kosci podniebiennych ,przy szwie podniebiennym srodkowym ,od dołu i ku tyłowi widoczne jest ich odcinkowe pogrubienie.Pogrubienie to ma łaczne wymiary ok.11x9x13 mm.Cech destrukcji warswy korowej nie stwierdza sie,tkanki miekkie wokół nie sa pogrubiałe.
Wcelu dokładnej oceny struktur miekkotkankowych,w razie watpliwosci klicznych wskazane badanie MR
Zatoki oboczne nosa obustronnie prawidlowe
Kompleksy przewodowo-ujsciowe obustronnie drozne
moje pytanie brzmi czy to grozne ?pani laryngolog przed badaniem tk mowila za to moze byc kostniak.czy trzeba to wycinac ,czy to rak?czy to badanie cos wykluczyło?

Dodano po 54 sekundach:

olia74 napisał:
tk twarzoszczeki bez kontrastu


w czesci poziomej kosci podniebiennych ,przy szwie podniebiennym srodkowym ,od dołu i ku tyłowi widoczne jest ich odcinkowe pogrubienie.Pogrubienie to ma łaczne wymiary ok.11x9x13 mm.Cech destrukcji warswy korowej nie stwierdza sie,tkanki miekkie wokół nie sa pogrubiałe.
Wcelu dokładnej oceny struktur miekkotkankowych,w razie watpliwosci klicznych wskazane badanie MR
Zatoki oboczne nosa obustronnie prawidlowe
Kompleksy przewodowo-ujsciowe obustronnie drozne
moje pytanie brzmi czy to grozne ?pani laryngolog przed badaniem tk mowila za to moze byc kostniak.czy trzeba to wycinac ,czy to rak?czy to badanie cos wykluczyło?
czy wykonac badanie tk?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kostniak jest łagodnym nowotworem kości, jego leczenie poelga na zabiegu. W celu diagnozy dobrym rozwiązaniem jest tomografia komputerowa, która pozwoli dokładnie się dowiedzeić. Łagodny tak jak mówię, usuwa się operacją, nic poważnego, sam nowotwór nie jest jakiś niebezpieczne, więc może to Cię uspokoi. Zapytaj jeszcze swojego lekarza ale tomografia powinna potwierdzić przekonanie czy to kostniak, czy też nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olia74



Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 2:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz ,ja miałam robioną tomografię i to jest własnie wynik z tomografii ,pytałam czy jest sens robic rezonans?czy na podstawie tego mojego opisu mozna stwierdzic czy to kostniak?mozna obserwowac ?czy trzeba wycinac?pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KamilaK



Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie jest sens robić rezonans, ponieważ potwierdzi on lub nie informację o kostniaku. Opis tego zabiegu znajdziesz chociażby tutaj - [zakaz umieszczania linków na forum], myślę, że warto się z tym zapoznać. A jeśli chodzi o kostniaka, to tak jak napisała to @Pasta, to niegroźny nowotwór kości, który usuwa i leczy się przy pomocy zabiegu. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group