Szukaj:
Forum biomedical.pl Strona Główna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Tisercin
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 8:31 pm    Temat postu: Tisercin Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem otóż wczoraj wieczorem wziąłem lek Tisercin na noc była już godzina 19 i nie chciało mi się spać... Poszłem spać... Budzę się i jak otwieram oczy mam taką suchość błony śluzowej w jamie ustniej, uczucie oszołomienia, zaparcia, skórne reakcje alergiczne, nadwrażliwość na światło, rano gdy z ojcem wyszedłem na miasto czułem się gdy wypiłem 15 piw... I nie wiem co teraz ze sobą zrobić na brzuchu mam wysypke czerwoną (nie swędzi) na brzuchu mam taką dziwną skórą taką jak by mąka, denerwuje mnie to bardzo, skupiam się na tym i cały czas na to się patrzę boję się ze coś jakieś skutki uboczne i boję się że coś może być nie tak...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1039

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Slusek
Są to objawy uboczne stosowania leku.Bardzo możliwe,że dawka jest za wysoka,należy udać się do lekarza aby zmniejszył dawkę albo zmienił lek.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar
Ja pierwszy raz wziąłem ten lek sprawdzić czy pójde po nim szybko spać... Jeśli chodzi o tą wysypkę to co z tym zrobić czy iść do tego lekarza czy samo przejdzie??? PROSZĘ POMÓŻCIE MI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1039

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lek ten ma właściwości uspokajające(nie tylko)Zmniejszenie dawki spowoduje normalizację objawów(nie wymagających dodatkowego leczenia)Proszę się skontaktować ze swoim lek.prowadzącym.W celu zmniejszenia,odstawienia czy zmiany leku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale jak to? Przecież ja nigdy nie brałem tego leku, tylko wziąłem ten lek żeby pójść szybko spać... O_______________________o to co ja mam teraz zrobić żeby tych skutków ubocznych nie było? O_o
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach



PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Slusek
jejku, człowieku. ile razy można Ci pisać to samo?
wziąłeś lek= masz skutki uboczne
nie weźmiesz leku= skutki uboczne ustąpią.
proste i jasne.
jeśli lek masz zażywać regularnie to warto skonsultować skutki uboczne z lekarzem i zapytać czy to normalne czy lepiej zmiejszyć dawkę/ zmienić lek.
jeśli masz brać doraźnie to tym bardziej warto poprosić o zmianę leku a do tego czasu leku nie zażywać.

czy ten lek przepisał Ci lekarz? czy przepisał go komuś innemu a Ty chciałeś go wypróbować?
i jaką dawkę wziąłeś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, ten lekarz przepisał mojej mamie na spanie, no i ja chciałem go wziąć podobnież jest mocny, za bardzo mnie tak nie zmogło na spanie, tylko wystąpiły skutki uboczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach



PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Slusek
ile masz lat?
i czy wiesz że NIE WOLNO zażywać leków które nie są przepisane Ci bezpośrednio przez lekarza który Cię bada?
takim postępowaniem możesz sobie tylko zaszkodzić. i tak masz szczęście że na takich skutkach ubocznych się skończyło.
nie bierz więcej leków od innych.
a jeśli już koniecznie chcesz eksperymentować to nie płacz potem jak będziesz miał jakieś skutki uboczne.

ps. przeczytałeś w ogóle ulotkę ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach



PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

17
nie, nie czytałem ulotki, wcale nie było w pudełku ulotki
wziąłem ten lek bo chciałem pójść wcześno spać
lekarz mi nie przepisał tego leku tylko mojej mamie, ja wziąłem ten lek bez jej pozwolenia
boję się że ten lek mógł coś zrobić z moimi szarymi komórkami i tego się boję że coś może w mózgu się przestawić lub zepsuć jakiś gen czy coś w tym stylu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach



PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Slusek
po pierwsze- przed zażyciem jakiegokolwiek leku należy zapoznać się z ulotką. skoro w pudełku jej nie było to poszukaj na internecie
po drugie- NIGDY nie zażywaj leków które nie są przeznaczone dla Ciebie
po trzecie- warto byś wiedział, że Tisercin przeznaczony jest dla osób dorosłych. leku nie podaje się dzieciom i młodzieży
po czwarte- jak lek może Ci zepsuć gen?
wątpię też że może Ci uszkodzić mózg. pamiętaj że aby lek został dopuszczony do użytku musi przejść bardzo długie badania na zwierzętach i ludziach. gdyby był szkodliwy to raczej by go nie dopuszczono do użytku.
biorąc tabletkę naraziłeś się na szereg skutków ubocznych i moim zdaniem masz szczęście, że nie skończyło się gorzej.
po piąte- skoro masz takie schizy po zażyciu niezalecanych leków to czemu w ogóle je bierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group