Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tik

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danio94klin



Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 11:47 pm    Temat postu: Tik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam 14 lat i ostatnio bardzo mi przeszkadza mój tik. Pewno często spotykany. A mianowicie wykręcanie głowy w różne strony, żeby strzeliły kości (nie umiem tego dokładniej nazwac). Podpatrzyłem jak ktoś tak robi zrobiłem tak parę razy i weszło mi to w nawyk. Mniej więcej robię to od roku. Próbowałem przez ostatnie miesiące zaprzestac robienia tego, lecz po takim dniu odwyku to mnie nieźle szyja boli. Jestem wręcz przekonany, że to nie jest spodowane niczym na tle nerwowym. Po prostu robię bo mnie szyja boli itp. Tak sobie myślę, że zaprzestanie jest najlepsze. Trzeba parę dni wycierpiec pewnie, żeby potem było lepiej. No ale co Wy o tym sądzicie? Proszę bardzo o pomoc, bo ten cholerny tik mnie bardzo denerwuje.

Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marti111111



Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 7:24 pm    Temat postu: Tik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiele osób ma jakieś tiki , szyja cie bolała bo może przez to że była do tego tiku przyzwyczajona , ale spróbuj już go nie robić . Nic się nie stanie jak parę dni zaprzestaniesz zawsze gdy będzie ci się chciało wykręcać głowę na boki , przypomnij sobie , że jeżeli bd to robił nigdy nie przestaniesz , zacznij robić coś innego , chociaż mówiąc prawdę czasami ciężko jest zaprzestać bo wchodzi to w nawyk . Życze powodzenia ! ; ))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

danio ja mam też taki nawykj Very Happy ale dochodzi do tego strzelanie palcami. klatka piersiowa, stopami, kregoslupem Wink
pamiętam, że nienawidziłam jak brat strzelal palcami... strasznie mnie to denerwowało. a teraz co - sama to robie. tzn już tylko w szyji mi tak strzela.
na mtv leciał kiedyś program o mitach. i było właśnie o strzelaniu np szyją lub palcami. że to niby szkodzi kościom. ale coś się wytwarza, dwutlenek węgla(?) już nie pamiętam.
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy osoba która ma tiki zawsze jest świadoma ich występowania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się że nie zawsze robi to świadomie,mam wujka który też ma podobny tik,i kiedyś sie przyjzałam na niego właśnie obserwowałam go,i wydawało mi się że kręci głową nie swiadomie ale on ma taki tik od małego jjuż jak był mały udeżył się głową i włanie od tamtego momętu ma taki tik.Ale ty się nie uderzyłaś i sama sie tak naucztłaś robić,myśle że masz szanse przestać mieć taki tik,dużo szczęścia żyche,powodzenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie,że mówimy tutaj o dwóch różnych sprawach: tiki a nawyki. Ja dowiedziałam się,że mam tik, od osoby postronnej. Nie mam czegoś takiego jak przymus wykonania danej czynności,jakieś napięcie towarzyszące próbie powstrzymania. To krótkie szarpnięcie głową i tyle a może aż tyle. W takim razie jak taki tik kontrolować, tik o którym się nie wie lub nie ma się żadnego wpływu na to czy on się pojawi czy nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
spange



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tiki są niekontrolowane, wiem coś o tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group