Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Terapia celowana w leczeniu raka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AdamM90



Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 11, 2015 8:43 am    Temat postu: Terapia celowana w leczeniu raka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio byłem na badaniach genetycznych na obecność raka. Tam usłyszałem coś o nowych terapiach. Czy ktoś słyszał czym jest terapia celowana w zwalczaniu nowotworu? Czy to skuteczne?Udowodniono już to. Confused Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beza111



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

że co? że niby są takie badania i można im wierzyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gonzora



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy terapia celowana w leczeniu raka to to samo co leczenie immunologiczne?
Jeśli tak to terapia celowana w leczeniu raka, jest to działaniem takich substancji, które potrafi wytworzyć nasz organizm. Jednak leczenie to jest dopiero w fazie testów z tego co mi się wydaje. Nie mam pewności więc radzę gdzieś więcej poczytać na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julitaka



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałam nic na temat terapia celowanej w leczenie raka. Może chodzi o to, że do każdego rodzaju raka powinno podchodzić się indywidualnie. Nzwa Terapia celowana raka tak jakoś mi zasugerowała. Chętnie dowiem sie coś więcej. Im więcej informacji w tym temacie tym większa możliwość na leczenie. Niestety w mojej rodzinie, też jest przypadek osoby chorej na raka. Szukamy wszelkich możliwych sposobów, aby pomóc. Niestety w tym momencie jesteśmy bezsilni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kornelius



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 11:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co udało mi się wyczytać, terapia celowana w leczeniu raka to chemioterapia ale za pomocą nie typowych leków, które wykorzystują swoiste mechanizmy komórkowe, i blokują komórki rakowe. Tak rozumiem terapie celowaną w leczeniu raka. Wiem również, że spersonalizowane lekki zmniejszają ryzyko powikłań i efektów niepożądanych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
freshplum



Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Terapia celowana w leczeniu raka polega na oddziaływaniu odpowiednimi lekami w bezpośrednio w zmianę genetyczną, którą wprowadza choroba. Jednak nie każdy nowotwór da się leczyć terapią celowaną. Aby dowiedzieć, się czy terapia celowa w leczeniu raka jest odpowiednia, trzeba wykonać szereg badań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PiotrNN



Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 01, 2016 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A słyszeliście o kwasie fulwowym, który był głównym składnikiem prof. Tołpy? Podobno jest na Allegro z RPA.
Niby może pomóc ponieważ:

(1) Kwas fulwowy jest uznawany za jeden z najefektywniejszych naturalnych przeciwutleniaczy (“pożeraczy” wolnych rodników). Udowodniono, że kwas fulwowy potrafi skutecznie neutralizować, a nawet “naprawiać” wolne rodniki i przez to skutecznie ogranicza szkody wyrządzone przez wolne rodniki, które powodują raka.

(2) Kwas fulwowy zapewnia najbardziej efektywne dotlenienie komórek w Naturze. Składa się z 45% tlenu, 45% węgla, a pozostałe 10% to wodór, azot i siarka. Ten wysoce bioaktywny i przyswajalny tlen trafia prosto do wnętrza komórek organizmu zapewniając trwałą energię, dobre samopoczucie jak i ochronę przed rozwójem nowotworu.

(3) Pomimo tego, że to jest kwasem, kwas fulwowy w organizmie aktywnie stymuluje zasadowe pH. Zachowuje się podobnie do octu (kwas octowy) i soku z cytryny (kwas cytrynowy) – obydwa są kwasami, ale w środowisku naszych organizmów stymulują zasadowy odczyn pH.

(4) Kwas fulwowy FulvicForce zawiera wiele fitochemikalii roślinnego, pradawnego pochodzenia. One właśnie zawierają najbardziej cenne i obiecujące substancje antyrakowe. Według Wikipedii jest ich ponad 4 000, są naturalnie występującymi w roślinach związkami chemicznymi posiadającymi właściwości ochronne i chorobo zapobiegawcze. Fitochemikalia zapewniają oddziaływanie przeciwutleniające, mają właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group