Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tarczyca

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aja
Gość









PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 7:56 pm    Temat postu: tarczyca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
bardzo prosze o pomoc w uzyskaniu informacji na temat czy terappia radiojodem powoduje raka po dluzszym okresie...(20 lat...)jestem na etapie podjecia decyzji co do leczenia nadczynnosci tarczycy.za granica lekarz przestrzegl mnie co do tej metody i polecil operacje...w polsce odwrotnie....bardzo prosze o pomoc....
pozdrawiam Rolling Eyes
Powrót do góry
aja
Gość









PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zadałaś bardzo trudne pytanie, dlatego tak mało odpowiedzi. Szukałem informacji na temat długotrwałych skutków leczenia radiojodem ale niestety bezskutecznie. Faktem jest, ze taka terapia jest w Polsce prowadzona ale przypuszczam, że w samym medycznym środowisku nie ma zgody co do leczenia tą metodą. Z resztą tak jest często z wieloma metodami. Decyzja nalez do lekarza, ktory po rozwazeniu wszystkich wskazan i przeciwskazan podejmie miejmy nadzieje sluszna decyzje. Pamietaj, ze masz prawo jako pacjent do pelnej informacji o swoim stanie zdrowia oraz wszystkich zagrozeniach zwiazanych z terapia radiojodem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aja
Gość









PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 8:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak....dzieki za odpowiedz...wsrod lekarzy sa zwolennicy tej terapii,w polsce przez duza ilosc zachorowan na ta chorobe jest spore doswiadczenie w dziedzinie leczenia...lekarz doradza mi naswietlanie a ja sama nie wiem boje sie jak diabli....... Sad w sobote ide na wizyte i zobaczymy najpierw biopsja ktora tez zadecyduje(jesli cos zlosliwego to tylko operacja)
pozdrawiam
dzieki....
Powrót do góry
Agata
Gość









PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:34 am    Temat postu: Nadczynność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, zrobiłam badanie TSH ok dwoch miesięcy temu. Jego wynik to 0.010 czyli nadczynność jak byk. Okazało się, że jestem w ciąży, obecnie w czwartym miesiącu. Biorę METIZOL bo taki przepisał mi endokrynolog. Oczywiście na ulotce pisze, żeby w ciąży nie zażywać tego leku. ech... powiedział mi również o natychmiastowej operacji po porodzie co jakoś nie bardzo mi leży. Natomiast mało wspominał i jodzie radioaktywnym ku któremu bardziej bym sie skłaniała no bo bezinwazyjny. Napisz proszę co o tym sądzisz!
Powrót do góry
gość
Gość









PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 5:38 pm    Temat postu: tarczca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Padajac swój wynik TSH 0,01 to raczej masz niedoczynność a nie nadczynność. Ja mam nadczynnośc i w styczniu idę na jod jednak dla kobiet w ciąży jod jest zabroniony, zresztą rozchwianie czynność tarczycy jest bardzo nie wskazane dla ciąży czyli dla dziecka. Metizol jest nie wskazany dla kobiet w coiąży dla nich dobry jest thyrosan, ale od tego jest lekarz,z którym musisz się jak najszybciej skonsultować.Mój lekarz zabronił mi teraz absolutnie zachodzić w ciążę właśnie ze względu na chorą tarczycę.
Powrót do góry
aja



Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 6:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi z nadczynnosci zrobila sie niedoczynnosc...czekam na unormowanie sie sytuacji i potem terapia.z tego co wiem to przy leczeniu metizolem nie wolno zachodzic w ciaze(dziecko bedzie nie rozwiniete ;male chore)jesli chodzi o radiojod to jest metoda nie inwazyjna,stosowana nawet u dzieci,o niewielkich skutkach ubocznych.slyszalam tez ze sa ludzie uczuleni na jod wiec moze warto byloby sprawdzic czy sie nie jest uczulonym....nie rozmawialam jeszcze z lekarzem o tym , wiec nie wiem w jaki sposob sie to sprawdza....
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agata
Gość









PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 8:12 pm    Temat postu: Nadczynność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powyżej przedstawiłam swoją sytuację, obecnie jestem już w 18 tygodniu. Własnie miałam robione USG oraz wszystkie badania, niestety Hormony nadal szaleją po odstawiniu Metizolu wynik TSH był równy 0,0007 ( wczesniej miałam 0,010 ) i lekarze twierdzą że jest to nadczynność ! Badanie USG wykazało że dziecko jest zdrowe, silne i strasznie ruchliwe ( czuję już wyraźne ruchy ) no i będzie to córeczka. Wizyty u endokrynologów okazały się koszmarem dla mnie ponieważ każdy mówi co innego. W przyszłym tygodniu idę do ostatniego i jeśli on również okaże się szarlatanem to chyba zaczekam z leczeniem tej tarczycy do czasu gdy urodzę. Badanie ft4 oraz ft3 wyszły mi poniżej normy ale podobno nie są tragiczne. Ja w sumie nie mam żadnych objawów nadczynności oprócz małego przyrostu wagi i lekkiej stanu podenerwowania. Ale boje się ecześniejszego porodu i ciężko podjąć w tej sytuacji jakąkolwiek decyzję ... Co wy na to?
Powrót do góry
bafomet
Gość









PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w czasei ciąży nadczynność leczy się Metizolem, ew Favistan (ta sama substancja czynna) lub Propycilem, zasadą jest żeby dobrać jak najmniejsze możliwe dawki dla uzyskania prawidłowego poziomu hormonów, zabiegi chirurgiczne tylko w ostateczności, jod radioaktywny jest przeciwskazany.
Powrót do góry
Agata
Gość









PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 1:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na całe szczęście ostatnia pani doktor okazała się mądrą kobietą Smile
Powiedziała że mam subkliniczną nadczynność tarczycy (podwyzszone hormony ale nie ma objawów) kazała powtórzyć wszystkia badania i dopiero zdecyduje czy podawac mi metizol czy jednak obejdzie sie bez niego. Matizol przenika przez łożysko i jesli to nie jest konieczne nie chce go brać z wiadomych względów. Poza tym czuję się świetnie Smile i to juz 21 tydzień Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group