Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki anty...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alicja_188



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 10:58 pm    Temat postu: Tabletki anty... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko do dziewczyn, ktore uzywaja tabl.anty:).Biore od 2 miesiecy harmonet,dodatkowo stosuje prezerwatywe.Moje pytanie brzmi Wink ...czy jesli kochajac sie z chlopakiem, on zakonczy we mnie,moge obawiac sie jakis niepozadnych konsekwencji??Czy tabletki ochronia mnie przed nimi(np. niechciana ciaza)??.Prosze o odpowiedz,z gory dzia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki chronią przed ciążą.

Natomiast przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, prezerwatywy, ale nie w 100%.

Jeżeli chłopak zakończy w Tobie, nie masz sie czego obawiać.

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 12:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Należy też sobie uświadomić że nie ma 100% metod antykoncepcyjnych. Tabletki są skuteczne ale nie w 100% tak samo jak prezerwatywa, ale myślę że w takim połączeniu ryzyko zajścia w ciąże spada do nimimum. O ile odpowiednio zażywasz tabletki nie powinnaś obawiać się ciąży.

Co do chorób przenoszonych drogą płciową, to tylko prezerwatywa zabezpiecza przed nimi.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 10:29 am    Temat postu: Re: Tabletki anty... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alicja_188 napisał:
Mam pytanko do dziewczyn, ktore uzywaja tabl.anty:).Biore od 2 miesiecy harmonet,dodatkowo stosuje prezerwatywe.Moje pytanie brzmi Wink ...czy jesli kochajac sie z chlopakiem, on zakonczy we mnie,moge obawiac sie jakis niepozadnych konsekwencji??Czy tabletki ochronia mnie przed nimi(np. niechciana ciaza)??.Prosze o odpowiedz,z gory dzia Wink

Alicjo, jeżeli stosujesz się do zasad związanych z stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych, mam tu na myśli (wymioty, biegunka, pominiecie tabletki itp) to spokojnie możesz się kochać, bez dodatkowego zabezpieczenia.
Przypominam też, że w czasie 7 dniowej przerwy, również jesteś chroniona antykoncepcją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alicja_188



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki dziewczyny:) co do chrob przenoszonych droga płciową to narazie zrobiłam wszysktie badania i jest ok,a ze mam stałego partnera to narazie sie nie zamartwiam.Pozdrawiam i dzia zaa odpowiedzi:*:*:*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziewczyny, a jesli ja biore tabletki (nie mam biegunki, nie wymiotuje i biore regularnie) od dwoch miesiecy... a dodatkowo stosuje globulki ale partner konczy we mnie... to mam sie czym marwtic... Jutro biore ostatnio dawke tabletki, i troche sie martwie Crying or Very sad
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qwerty87



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nic sie nie martw...

ja biore tabl. i nic poza tym i w ciazy jak narazie nie jestem...

tabl. wg mnie w zupelnosci wystarczaja by zapobiegac ciazy... tylko warto im zaufac... wiec u Ciebie nie potrzebne te globulki...

nic sie nie stresuj - tabl. zabezpieczaja tak jak nalezy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

scarlett rozumiem, że masz obawy co do tabletek i seksu bez dodatkowego zabezpieczenia, ale jeżeli bierzesz tabletki regularnie, nie masz przy tym biegunki, wymiotów, sytuacji, które mogłyby osłabiac działanie antykoncepcyjne, to spokojnie mozesz się kochać bez globułek Wink Jeszcze troszke czasu i zaufasz im na dobre Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no fakt... troche nie wierze (jeszcze) bo jak kochalismy sie z prezerwatywa, to przynajmniej widzialam, ze "cala zawartosc" zostawala w gumce...a jak bez to mysl, ze sa we mnie strasznie mnie przeraza...
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yjy
Gość









Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ktora z was tak jak ja ma watpliwosci co do skutecznosci lekow???ja zazwyczaj kocham sie bez gumki z zawsze staralam sie ufac tabskom ale teraz kiedy po stosunku strasznie kluje mnie brzuch i mam wrazenie ze jestem w ciazy bo mam wiele objawow jej trudno mi jest do konca oddac sie przyjemnosci i wspolzyc do konca !przezywam z tego powodu koszmar bo wydaje mi sie ze tabletka sie nie wchlonela i jestem w ciazy?!! pomocy !! prosze o wypowiedzi osob ktore taz tak mialy po stosunku


----edited by Yalissea
Zdecydowanie wystarczą 3 znaki interpunkcyjne obok siebie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group