Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabata - czy 4 minuty może być lepsze od 60?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arek Rymanowski



Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 11:20 pm    Temat postu: Tabata - czy 4 minuty może być lepsze od 60? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie. Chcę tutaj poruszyć temat Tabaty - to jest treningu interwałowego o wysokiej intensywności. Zauważyłem, że większość osób które chcą schudnąć trzyma się aerobów, nawet jeśli im nie pomagają. Treningi interwałowe są cięższe, trudniejsze - wiem. Może jednak warto spróbować? Moim uczniom to pomaga. Zanim jednak zaczniecie, pamiętajcie: to nie jest trening dla każdego - musisz mieć już jakiś staż treningowy zanim zaczniesz, inaczej możesz zrobić sobie krzywdę.

Założenia treningu są proste: ćwiczysz 4 minuty, przez 20 sekund dajesz z siebie wszystko, 10 sekund odpoczywasz i tak 8 razy.

Badania udowodniły, że 4 minuty TABATY DZIENNIE, DAJE LEPSZE EFEKTY DLA WYDOLNOŚCI TLENOWEJ I BEZTLENOWEJ NIŻ 60 MINUT AEROBÓW!

Wrzucam linki do instruktażu na youtube dotyczącego tabaty - rozgrzewka do tabaty, oraz ćwiczenia: pompki, pompka-wyskok, skip-up. Dorzucę jeszcze przysiady Smile



Dajcie znać jakie są Wasze doświadczenia z treningami interwałowymi oraz jak czujecie się po tabacie (bo jak ja się po niej czuję, to widzicie na filmach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rehabilitacja Domowa



Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Sie 25, 2015 7:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Panem Arkiem!
Sama uczestniczyłam w zajęciach tabaty i przyznam, że można się solidnie zmęczyć, ale co za tym idzie, już po kilku treningach widać efekty tego systemu ćwiczeń. Warto więc się przemęczyć, ale satysfakcja gwarantowana! Również polecam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group