Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szwy na nodze i zmiana opatrunkow!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zientek



Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 11:41 am    Temat postu: Szwy na nodze i zmiana opatrunkow! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, miesiac temu mialem zlamanie. Wlozyli mi 5srub i pret w nodze.
Teraz mialem wyciagniecie jednej najdluzej sruby i znow mam zalozone szwy. Moje pytanie, czy moge robic sobie samemu zmiane opatrunkow i przecierac spityrusem salicylowym ? Bo nie widze sensu chodzenia do przychodni co 3 dni skoro moge to sobie sam zrobic! Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 5:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu nie chodzi tylko i przemywanie spirytusem i zmiane opatrunku:) lekarz sprawdza takze stan rany przez jej ogladanie.. czy nie dzieje sie cos zlego, czy dobrze sie goi:) nastepnym razem zapytaj lekarza czy sam mozesz sobie zmieniac opatrunki w domu.. wtedy powinien ci wszytsko wytlumaczyc i jezeli nie bedzie widzial zadnych przeciwwskazan to na pewno pozwoli ci samemu to robic ale najlpierw sie go o to zapytaj:) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ee tam przeciez sami to pocieli to co moze sie zle goic, nie chce mi sie czekac 2godzin co 3 dni zeby pigula mi zmienila opatrunek i zeby lakarz mowil "no wszystko sie dobrze goi"
Powrót do góry
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
ee tam przeciez sami to pocieli to co moze sie zle goic, nie chce mi sie czekac 2godzin co 3 dni zeby pigula mi zmienila opatrunek i zeby lakarz mowil "no wszystko sie dobrze goi"


no jak to sami to pocieli to jak ma sie zle goic??
ja juz sie w swoim zyciu napatrzylam na walsnie takie rzeczy..gdzie zle sie goila rana pooperacyjna... rozne zapalenia , krwiaki, saczenie z rany, puszczenie szwow i zakazenia orgaznizmu..wiele tego...wiec lepeij skonsultuj to z lekarzem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Paź 04, 2006 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lepiej sie pofatygowac niz później cierpieć kilka miesięcy z powodu zaropiałej rany - nie masz pewności że akurat jutro coś nie zacznie się dziać

a jak masz juz zamiar koniecznie sam zmienić to przemywaj spirytusem 70% - tak jak przemywa się np. kikut pępowinowy u noworodka Smile - 2/3 spirytusu i 1/3 wody Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group