Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sztywne, przykurczone palce

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
guska_23410



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 8:04 pm    Temat postu: Sztywne, przykurczone palce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od dluzszego czasu mam problem z palcami obu rak. Zaczelo sie od dziwnnego uczucie "przeskakiwania" palcow. Mialam i mam do tej pory uczucie ze przyporuszaniu glownie zginaniu palce przeskakuja mi w stawach. Teraz w kazdej rece dolegliwosci sa rozne. Najgorzej jest z serdecznym palcem prawej reki. Zostalam skierowana na zabiegi po tym jak lekarz stwierdzil zwyrodnienia. Jednak podczas zabiegow rehabilitant stwierdzil ze jest to byc moze jakis przykurcz. Zabiegi nie daly efektow. nadal odczuwam piekacy bol jednak nie tyle boli mnie sam palec ile srodkowa czesc dloni. nie moge go zginac ani prostowac. W lewej rece kaxdy palec boli przy zginaniu i wystepuje to dziwne uczucie przeskakiwania. Najgorzej jest rano wtedy najbardziej bola i sa zesztywniale. Po rozruszaniu jest troszke lepiej. Mam pytanie czego moga to byc objawy i czy moze jest jakas metoda leczenia. Dwoch lekarzy postawilo dwie rozne diagnozy. Jeden stwierdzil ze to wlasnie zwyrodnienia, drugi ze problem ze sciegnami, rehabilitant powiedzial ze przykurcz. Z gory dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

guska
czy byłaś diagnozowana pod kątem reumatoidalnego zapalenia stawów?
bo szczerze powiem, że na to mi właśnie wygląda.
w każdym bądź razie na "coś" reumatycznego.
zrób morfologię z oznaczeniem OB (lub jeszcze lepiej) CRP.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
guska_23410



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 11:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak bylam u reumatologa ob mialam w normie .Zapalenie stawow zostalo wykluczone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milka76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 11:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam podobne objawy. jak poruszam palcem serdecznym to strasznie boli mnie w srodreczu. dotyczy to prawej i lewej dloni. palce sa jakby sztywne i czasami przykurczone tak jakby sciegna byly przykrotkie. czasami cos mi przeskoczy w nadgarstku. najgorzej jest rano. po rozruszaniu juz jest lepiej. robilam podstawowe badania. ob- 6 czynnik reumatoidalny wyszedl ujemny. rąk nie mam goracych ani opuchnietych. fakt od dziecka co mnie pobolewa na zmiane pogody a to lokiec a to kolano. ale takich dolegliwosci ze strony rak nie mialam nigdy. strasznie sie boje ze to RZS:-(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

milka76
przy RZSie ob byłoby znacznie podwyższone . CRP tak samo. są to pierwsze oznaki że coś się dzieje w organizmie.
nie miałaś kiedyś jakiegoś urazu rąk?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milka76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 1:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mialam konkretnego urazu rąk ale wiadomo takie pojedyncze to napewno jakies przesilenia typu wyciskanie mopa, jak sprzatalam to czesto trzepalam krzesla tapicerowane reka. ale watpie zeby to bylo od tego. podobno nie zawsze ob jest wysokie tak samo jak i ten czynnik u 20 % chorych nie wystepuje wcale. jutro ide do rodzinnego z tymi wynikami zobaczymy co dalej. czy roddzinny moze dac skierowanie na rtg dloni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może. Smile jeśli sam tego nie zaproponuje to warto powiedzieć, że prosisz o takie skierowanie.
co do ob i crp - może masz rację choć ja się jeszcze z tym nie spotkałam. tzn nikt wśród moich znajomych/ rodziny nie miał niskich wskaźników przy rzsie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milka76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylam dzis z wynikami u lekarza rodzinnego. dostalam skierowanie do reumatologa i poprosilam o skierowanie na rtg rąk i dostalam je:-) jutro ide zrobic. reumatolog dopiero w polowie sierpnia. czuje jakby w tych dloniach w kosci srodrecza odpowiedzialnej za palce serdeczne byl jakis stan zapalny choc boli tylko gdy ruszam dlonmi i palcami i nie ma zadnej opuchlizny ani zmian na skorze. ale bol jest taki sam jak mialam kiedys przy uszkodzonym sciegnie w kostce prawej stopy. czyalam kiedys o suchym stanie zapalnym. ciekawe co to jest ale wydaje mi sie ze to stan zapalny bez opuchlizny i wysieku. zobaczymy co pokaze rtg choc przyznam ze zaczynam miec stracha. w sumie strasznie boje sie tego RZS a moze to cos gorszego od rzs?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milka76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 11:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

naczytalam sie wczoraj o twardzinie (sklerodermia) i zaczynam sie coraz bardziej bac Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milka76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 3:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylam u ortopedy na usg i oto opis:
w obu rekach wystepuje pogrubienie pochewek zginaczy palcow, bez obecnosci wolnego plynu. maziowka ST.aMPC i aPIP bez uchwytnych zmian. uslyszalam ze przyczyn tego moze byc wiele ale skoro nie pracuje ciezko i fizycznie to lepiej jak udam sie do reumatologa i przebadam pod katem chorob reumatycznych. ciekawe jakie moga byc te inne przyczyny oprocz rzs?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group