Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szmery Serca

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jolasc



Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sosnowiec
PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 11:29 pm    Temat postu: Szmery Serca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam 47lat, choruję na nadcisnienie tętnicze. W czasie badan okresowych wykryto umnie szmery w sercu, skierowano mnie nastepniena badanie echa serca.Pozatym mam podwyzszony choresterol kriw oraz przez ostatnie 3 tygodnie przechodzilam infekcje organizmu(przeziebienie powazniejsze).Moje pytanie jest nastepujace.Czego przyczyna sa szmery?Czy ta choroba jest powazna?Jezeli to mozliwe to rowniez cos na temat tej choroby.z gory dziekuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm... z tego co wiem to szmery serca bywaja powazne i niepowazne Smile ja mialam do 17 roku zycia szmery w sercu... niby niegrozne, ustaly juz i nikt nie wiedzial co i jak... czasami mnie kloje w okolicach serca jak bardzo sie zmecze ale to chyba nie od tego:)
ale szmery serca moga byc spowodowane tym ze ktoras zastawka w sercu sie nie domyka i przy niecalkowitym zamknieciu zastawki przedostaje sie troche krwi i to sa te szmery... i tez sa grozne i niegrozne typy tych ze szmerow ( wiem tylko ze najgorsze przypadki to leczy sie operacyjnie - wymienia sie te zastawki bo cisnienie krwi jest tak duze ze zastawki zostaja uszkodzone) ale nie koniecznie musi tak byc w pani przypadku - to tylko w najgorszych przypadkach Smile... musiala by pani spytac sie lekarza.. pogadac na ten temat bo to nie jest moja dziedzina... pisze tylko to co wiem:) pozdrawiam i zycze zdrowia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 11:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szmery-dodatkowe zjawiska słuchowe, które nakładają się na podstawowe tony serca. Powstają na skutek zawirowań w przepływie krwi przez komory i zastawki w sercu. Mogą być wynikiem zmian właściwości krwi czy przyspieszenia jej przepływu, ale najczęściej są związane z wadami zastawek serca.Przyczyną szmeru w chorym jak również zdrowym sercu, są zawirowania krwi. Szmery niewinne-łatwiej pojawiają się w małym serduszku, kiedy naczynia krwionośne są mniejsze, a krew szybko płynie,np podczas gorączki, zmęczenia lub niepokoju dziecka.
Szmer patologiczny, najczęściej szorstki, występuje zawsze w sercu chorym. Spowodowany jest zwykle nieprawidłowymi otworami w przegrodach serca, zwężeniami na drodze płynącej krwi lub nieszczelnościami zastawek serca.
Objawy mogą sugerować jego patologiczne pochodzenie. Są to: sinica, duszność, omdlenia, zasłabnięcia, zawroty głowy, łatwe męczenie się, incydenty "kołatania" serca.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group