Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sympatektomia piersiowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KatarzynaL



Dołączył: 09 Sie 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 09, 2016 9:12 pm    Temat postu: Sympatektomia piersiowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, może niekoniecznie w temacie, ale chciałabym zasięgnąć opinii specjalistów na temat zabiegu sympatektomii piersiowej. Mam 23 lata, z problemem nadpotliwości głównie dłoni, stóp i pach, borykam się nie przesadzając: odkąd pamiętam. Próbowałam już wielu możliwych środków aptecznych: maści, kremy, antyperspirant, pudry, tabletki: nic nie przynosi efektu. Tarczyca sprawdzona: wszystko w porządku. Ostatnio doktor wspomniał mi o zabiegu, który niweluje nadpotliwość tychże własnie partii ciała. Byłam przeszczęśliwa, jednak gdy usłyszałam o możliwym ryzyku wystąpienia skutków ubocznych w postaci np. zespołu Hornera, trochę się przeraziłam, wtedy pojawiły się wątpliwości. Jestem na prawdę na tyle zdeterminowana, że nawet ze świadomością wystąpienia tychże skutków ubocznych jestem skłonna zgodzić się na ten zabieg. Chciałabym jednak usłyszeć, jakie zdanie na ten temat mają Państwo: wykwalifikowani specjaliści. Czy warto się zdecydować, czy jednak zabieg jest na tyle ryzykowny, że raczej należałoby sobie odpuścić? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maddalena



Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 26, 2016 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A próbowałaś jakieś lepsze antyperspiranty? Ja też zawsze miałam problem z nadpotliwością i mi pomogło używanie ..... Spróbuj, może i Tobie pomoże Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gonzora



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 10:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś czytałam o tym zabiegu i z tego co zdążyłam się zorientować, nie jest to jakiś bardzo ryzykowny zabieg, wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Najbardziej skuteczna metoda. Jeśli pocenie się jest dla Ciebie aż taką wielką przeszkodą to może faktycznie warto spróbować. Nie wiem, nie chcę źle doradzić. Powodzenia w podjęciu decyzji!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group