Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Swędzenie w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 1:53 pm    Temat postu: Swędzenie w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam od jakiegoś czasu swędzi mnie cała skóra, nie mogę aż spać i jest to nieznośne!!! Nie da się spać i swędzi cały czas. Co to może być??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestes w ciazy?
w ktorym tygodniu??

ciezarne po 30tc czesto dopada cholestaza ciazowa ktora objawia sie uporczywym swedzeniem całego ciała.
jest grozna dla płodu wiec powinnas sko0nsultowac sie ze swoim gin.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem w 27 tygodniu ciąży i właśnie jutro idę do lekarza, bo już coraz gorzej wytrzymać z tym piekielnym drapaniem:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to bardzo mozliwe ze masz cholestaze...
idz jak najpredzej, dowiesz sie co i jak.
byc moze sie myle,czego zycze Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 8:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miejmy nadzieję, że jednak nie bo jeszcze przecież tyle czasu do końca ciąży:/ no ale pewnie dziś albo jutro już będę wiedziała co to jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pisałam wcześniej, że jestem w ciąży. Teraz kończę 13 tydzień (nieoficialnie 14, bo lekarz przesuną mi tydzień do tyłu bo dziecko jest ciut mniejsze niż na właściwy tydzień).

Mam problem Confused Od paru dni swędzi mnie skóra. Pojawiają się pryszczyki i one mnie swędzą. Mam je na plecach, nogach i czasami rękach. Pojawiają się, swędzą, ale za pare godzin schodzą. Czasami pojawiają się krotki co wyglądają jak pryszczyki lub mniejsze jak potówki a czasami są to takie krotki lub większe plamy takie wypuklenia skórne, coś jak zaraz po ukąszeniu komara - białe czy koloru skóry (wiadomo o co chodzi).
Pojawiają się zwykle wieczorem lub po kąpieli.
Umiejscowione są na plecach mniej więcej na wysokości żeber (sporo - ale po godzinach znikają i rano ich nie ma), nogach - w zgięciu kolan, tylne części łydek i ud oraz na rękach żadko na ramionach, częściej na zgięciach łokci.

Osobiście obstawiam coś związanego z poceniem lub słabym nawilożeniem skóry.

Cholestaza to raczej nie jest, bo ona pojawia się w późniejszej ciązy i objawy są inne niż ja mam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group