Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Swędzenie, pieczenie, dziwne upławy - zbiorczy.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia101



Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 4:50 pm    Temat postu: Upławy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH POMOZCIE JUZ NIE WIEM CO MAM ROBIC... od 4 lat mecze sie z uplawami za kazdym razem jak ide do lekarza mam nadzieje ze mnie wyleczy a chodze tam praktycznie co miesiac ,dwa .stale te drazniace uplawy koloru brazowego zoltego bialego jakies gluty ,zaczne od poczatku kiedys mialam partnera po ktorym strasznie zaczela bolec mnie glowa ,tak mozno ze nie moglam spac w nocy,bol brzucha przytylam w ciagu miesiaca 6kg pozniej schudlam bardzo szybko myslalam ze jestem w ciazy ale jednak to nie to...objawy te przestaly po ok 3 tygodniach ale od tego czasu mecze sie z uplawami.. po 2 latach od stosunku z tym partnerem wyskoczyly mi brodawki czy jakos tak na narzadach plciowych ktore wypalilam cieklym azotanem(straszny bol) .nie dostalam jednak zadnych tabletek a na logike skoro wypalilam je na zewnatrz to w srodku organizxmu ich nie mam?robilam badania na kile rzezaczke i wyszlo ze jednak tych chorob nie mam,robilam rowniez badanie posiewu ktore tez nic nie wykrylo pomozcie mi co to moze byc i czym ten typ mnie zarazil .Chce zrobic badanie na obecnosc w organizmie hiv ale nie wiem czy jest to zwiazane z moimi uplawami ,ale zrobic je mozna dla pewnosci.prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam zrobic moze znajdzie sie ktos kto zna odp na moje pytanie?


-----edit by drapaka-------
Temat przeniesiony do odpowiedzniego działu "Dolegliwości intymne"
Proszę nie pisać tematów dużymi literami!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anna kuleta



Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też miałam upławy ale nie takich aż to nie. też się z nimi męczyłam długi czas, a mój ginekolog zbywal mnie jakimiś kiepskimi lekarstwami. w końcu go zmieniłam tzn lekarza no ta babka do której teraz chodze wyleczyła mnie od razu. zapisala mi najprostrze leki na zapalenia. bralam genakin dopochwowy, no i ona mi powiedziala że poprzednie leczenie było złe, bo nie dostawałam żadnych leków uodparniających. one są dostępne bez recepty, farmacelta doradzi, bierze się je po lekach na stany zapalne i grzybice pochwy, poza tym podmywałam się wodą z takim kropelkami przeciw zapalenią warg sromowych też sobie sama kupiłam, bo trzeba też zapobiegać po leczeni, poniewaz te choroby bardzo lubią wracać niestety. teraz mam spokój, do podmywania stosuje tylko płyny do chigieny intymnej i czystą wodę , bo stosowanie mydeł i innych też powoduje takie rzeczy. trzymaj się będzie dobrze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trzeba zmienić lekarza koniecznie! i zwykonać posiew z szyjki, cytologie i ekosystem pochwy. w przypadku nawracających upławów leczenie musi być kompleksowe. najlepiej jak na podstawie antybiogramu i mykogramy lekarz ustali leki, dzięki którym dany patogen zostanie wybity. oprócz tego radze zrezygnować ze stringów, tamponów, syntetycznej bielizny i tabletek antykoncepcyjnych a seks uprawiać w prezerwatywie. w ogóle Twój partner też powinien zostać przeleczony obowiązkowo. najważniejsze znaleźć przyczyne upławów, dlatego tak ważne są badania. w przypadku kobiet z nawracającymi infekcjami warto zastanowić się nad codziennym przyjmowaniem probiotyków. najskuteczniejszym jest obecnie lacibios femina, ma formę doustną i zawiera specjalnie dwa wydelekcjonowane szczepy, które działają pozytywnie na schorzenia kobiece. trzeba go też przyjmować w trakcie leczenia i szczerze mówiąc pozytywne efekty widać po 3-4 miesiącach. jak tak połykasz conajmniej pół roku, to jest szansa, ze nie będziesz miała z tym już większych dolegliwości. jeżeli w posiewach nic nie jest wyhodowane, to drąż dalej. zrób badania w kierunku chlamydii, rzęsistka, ureoplasma, mycoplasma. tylko nie dawaj za wygraną. jakaś przyczyna musi być! spróbuj wpisać w google: choroby weneryczne i poszukać tam swoich objawów jeśli to nie grzybica ani bakteria.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia101



Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy ktoś miał może wypalane (ciekłym azotem) brodawki czy kłykciny? Męcze się z upławami od 4 lat miałam wypalane kłykciny na narządach płciowych zarówno na zewnątrz jak i w środku (przy wejściu do pochwy). Po wypaleniu odczuwałam ból podczas stosunku tzn. na początku przy wejściu.
Mam pytanie czy te kłykcie odrastają bo wydaje mi się że mam je zpowrotem chodź lekarz ich nie widzi. Może muszę zmienić lekarza który wyda inną diagnozę?
Mam pytanie czy ktoś miał wypalane i czy również odczuwa ból.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Pomóżcie!


--------edit by drapaka-------
Proszę nie pisać całych postów dyżumi literami!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krt



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 8:35 pm    Temat postu: Swędzenie, pieczenie, dziwne upławy :(:( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!

Mam dość duży problem... albowiem od jakiegoś czasu odczuwam straszne pieczenie i swędzenie warg sromowych i okolicy. od jakiegos czasu miałam też tam sucho(żadnej naturalnej wydzieliny). Dzisiaj jednak zauważyłam przy myciu, że wydobyły mi się "stamtąd" dziwne białe grudki:/ już jest niby lepiej ze świądem i pieczeniem ale niepokoi mnie to co się tam znajdowało. Czytałam wiele artykułów o chorobach ale do zaden opis nie pasuje. Wydzielina była bielutka i nie miała żadnego zapachu...
prosze o pomoc!!
[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wybierz sie do ginekologa- zapewne złapałas jakas infekcje...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 10:51 pm    Temat postu: e Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miala podobnie - lekarz stwierdzil u mnie grzybice pochwy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 2:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no zagadzam sie z poprzedniczkami, pedz do lekarza... to pewnie jakas infekcja albo grzybica... zycze zdrowka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 2:42 pm    Temat postu: Re: Swędzenie, pieczenie, dziwne upławy :(:( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krt napisał:
Mam dość duży problem... albowiem od jakiegoś czasu odczuwam straszne pieczenie i swędzenie warg sromowych i okolicy. od jakiegos czasu miałam też tam sucho(żadnej naturalnej wydzieliny). Dzisiaj jednak zauważyłam przy myciu, że wydobyły mi się "stamtąd" dziwne białe grudki:/ już jest niby lepiej ze świądem i pieczeniem ale niepokoi mnie to co się tam znajdowało. Czytałam wiele artykułów o chorobach ale do zaden opis nie pasuje. Wydzielina była bielutka i nie miała żadnego zapachu...
prosze o pomoc!!
[/url]


to klasyczne objawy grzybicy pochwy. własnie przy tej dolegliwości występują upławy, które charakteryzuja się biala barwą i występowaniem charakterystycznych grudek (często nazywanych serkiem, przypominają taki twaróg). ponadto przy grzybicy zwykle wystepuje świad i zaczerwienienie warg sromowych, zapachu zazwyczaj nie ma. pH się z reguły nie zmienia. oczywiście mimo tak oczywistych objawów warto byłoby zrobic posiew, ale watpie, żeby jakikolwiek lekarz Ci go zlecił. tak więc szybko do lekarza, pamiętaj, żeby upomnieć sie o leki dla partnera. i na czas kuracji zero seksu. z doświadczenia doradze, że najlepsze wyniki daje leczenie partnera maścią (np. clotrimazolem, pimafucinem, dafnegin) i tabletkami doustnymi na grzybka (orungal, flukonazol), a siebie też kompleksowo: miejscowo: globulki dopochwowe (polecam gyno-femidazol, gynoxin), od środka: te same doustne, co partner i obowiązkowo pałeczki kwasu mlekowego, zeby nie pozbawić się pożytecznej flory bakteryjnej (lacibios femina). probiotyk powinno się przyjmować jeszcze troche po skkończeniu kuracji.

to tylko kilka wskazówek, bo lekarze czasami stosują tzw. "spychologie" i dają byle jakie globulki bez nieczego osłonowo, po których po pierwsze pacjentka ma szybko nawroty, a po drugie nie leczą partnera i się później taka parka zaraża w kółko.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 4:31 pm    Temat postu: ból w okolicach wejścia do pochwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam problem. Od jakiegos czasu boli a właściwie swędzi mnie w okolicach warg sromowych i wejścia do pochwy. Dolegliwość ta bardzo sie nasila podczas mycia i siusiania a o sex jest prawie wogule niemozliwy. od pary dni mam dziwnego koloru wydzieline. Do tego wszystkigo okres spuźnia ma sie prawie 2 tygodnie (myślicie ze ma to jakiś związek). Powiedzcie mi czy można to jakimiś "domowymi" sposobami wyleczyć. niemogie iść do lekaza jestem za granicą od ponad miesiąca a języka nieznam. Pomożcie mi


----edit by emilka---
temat został przeniesiony do tematu o podobnej tematyce:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 5 z 32

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group