Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

strach przed porodem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iza,,



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ŚWIĘTOCLŁOWICE
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 11:20 am    Temat postu: Czekam az wybije godzina 0 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem już szczęsśliwą mamą dwójki dzieci teraz czekam na trzecie i powiem szczerze że bardzo się denerwuje niby powinnam mieć doświadczenie ale nadal się boje i to coraz bardziej.Termin nan niby na 12 pażdziernika ale byłam nie dawno u lekarza i mały jest już gotowy do wyjścia problem w tym że ja nie.Jak mam sobie poradzić z tym stresem?Jak tylko mam lekkie skurcze wpadam w panike że to już. POZDRAWIAM Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

musisz zrelaxowac sie Smile nerwy nie sa najlepsze dla dzidzi. jeszcze porod wywołasz heh Cool Laughing . jestes juz mama wiec porod dla Ciebie to nie nowosc. chodzilas moze do szkoły rodzenia? duza role odgrywa sztuka oddychania Very Happy najlepiejby bylo jakby Twoj maz byl przy porodzie,zawsze to jakos uspokaja Smile zycze lekkiego porodu Razz i powodzenia
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iza,,



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ŚWIĘTOCLŁOWICE
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety do szkoły rodzenia nie chodze i nawet przed poprzednimi porodami nie chodziłam czasami żałuje.Bardzo bym chciała juz urodzić te ostatnie dni są bardzo męczące a zwłaszcza ta wielka niewiadoma.Zastanawiam się też nad znieczuleniem zwenątrzoponowym tylko niewiem czy potem nie będe żałowac...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm dobrze wykonane to tylko pomoze a nie zaszkodzi Smile dla dzidzi nic sie nie stanie,gorzej jak zle wkłuja igłe..;/ mysle ze dasz sobie rade ! 2 dzieci urodzilas to i 3cie tez przyjdzie na swiat lekko Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak jak pisze Wind, staraj sie uspokoic bo to nic dobrego ... wiem ze porod to stresujaca sparwa, czy wszystko pudjzie dobrze, czy bedzie bolalo itp. ale masz za soba juz 2 takie sytuacje wiec teraz na pewno tak samo bedzie wszystko ok Smile
a o znieczuleniu mozesz pogadac z lekarzem, on doradzi i wogole Smile
powodzenia i trzymam kciuki Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iza,,



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ŚWIĘTOCLŁOWICE
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Wam za słowa otuchy napewno się przydadzą jak się zacznie akcja porodowa obym tylko nie spanikowała bo to jest najgorsze.Mam nadzieje że zacznie się to w dzień i będe mogła na bierząco pisać co odczówam i poradzić się Was jak nie wpaść a panikę zanim znajde się na porodówce


Witam.Od paru dni mały strasznie naciska mi na krocze mam bóle kręgosłupa i skurcze ale takie delikatne.Dzisiaj od 17 też mam skurcze od jakiejś godziny boli mnie głowa drętwieje mi ręka boli kregosłup do tego skurcze ale są nieleguralne jak narazie zbiera mnie na wymioty.Czy to już są objawy porodu?Co robić pomożcie.Pozdrawiam


------edited by emilka-----
hej, przyłączyłam ten temat do Twojego poprzedniego. nie ma co rozdrabniaćWink


---edit by Wind_of_hope---
Staraj się nie pisać kilku tematów pod rząd. Jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji "zmień" jest w prawym górnym rogu każdego twojego posta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jedz do lekarza...niedlugo moga odejsc wody a wtedy to juz bedzie trzeba predko pedzic Razz. Moze masz skurcze przepowiadajace? czy jeszcze nie? Kiedy masz termin? moze dzidzia chce juz wyjsc z ciasnego domku Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iza,,



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ŚWIĘTOCLŁOWICE
PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nisko brzuch a te skurcze mam juz od paru dni także wydaje mi się że to juz poczekam jeszcze troche jak się nie wzmocnią ani nie pojawią cześciej to rano pojade do lekarza bo może dziać się coś złego.Termin mam niby na 12.10 ale oststnio jak byłam u lekarza to powiedział ze mam przyjść za 2 tyg. na wywołanie a to akutat wypada w przyszłą środe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mniam



Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 8:53 pm    Temat postu: strach przed porodem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pszepraszam bardzo mam pytanie czy poród boli i jak to potem wygląda czy to jest okropne czy nie i potem jak się sika czy to boli a jak się weźmie znieczulenie na normalny porud to to boli czy nie

prosze odpowiedzieć

---edited by Wind_Of_Hope---
prosze nadawac tytuly tematom bardziej sugerujace problem.Tytuł zmieniłam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 1:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z porodem to jest tak że tu dużo zależy od konkretnej kobiety. Jedne boli bardzo inne boli mniej. Co do znieczulenia jak sama nazwa wskazuje jest to znieczulenie, więc poród po wzięciu znieczulenia nie boli. Nakłucie może troszkę zaboleć, ale to nie jest reguła.

Po porodzie naturalnym przez jakiś czas wszystko jakby "ciągnie"(tak to określiła moja kuzynka, świeżo upieczona mamusia:)), dopóki się nie zagoi rana. Co do oddawania moczu jak coś poleci na ranę to trochę szczypie. To tyle jeśli chodzi o poród naturalny.
Co do cesarskiego cięcia, zawsze w znieczuleniu. Do sprawności dochodzi się po nim dłużej, wiadomo dlaczego.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group