Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stosowanie lubrykantów a problem z zajściem w ciążę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jenka



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 9:38 am    Temat postu: Stosowanie lubrykantów a problem z zajściem w ciążę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Od jakiegoś czasu borykam się z suchością pochwy w czasie stosunku. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ponieważ lekarz niczego u mnie nie zdiagnozował. Polecił mi tylko nawilżanie. Z tym, że teraz tak sobie czytam i gdzieniegdzie piszą, że lubrykanty mogą przeszkodzić w zajściu w ciążę ze względu na swój skład. Jak myślicie? Miał ktoś z was podobny przypadek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na ulotce jest info dla starajacych sie o dziecko - ze moze utrudnic zajscie w ciaze,wiaze sie to pewnie ze składem i konstystencja żelu, plemniki nie beda w stanie sie "przebic" przez te powłoke, ale czy zawsze tak jest?
tego nie wiem.
pamietam jak my sie staralismy to odstawiłam żele bo własnie przeczytałam ulotke ze moga utrudnic, i uwierz ze tez miałam sucho jak na saharze, i to w dni płodne.
jedyne co moge doradzic to albo wstrzymac sie z poczeciem na ok 3mce- moze wtedy sie poprawi wilgotność albo liczyc na fart Wink albo starac sie i stosowac żel Smile

powodzenia Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasola890



Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 3:54 pm    Temat postu: lubrykanty Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej:)
Myślę, że bez problemu dostaniesz w aptece żel nawilżający który będzie sprzyjał parom które starają się o dziecko. Ja stosuję żel którego podstawą składu jest oczyszczona woda, więc nie ma opcji żeby był szkodliwy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rejer



Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może zacznijmy od tego dlaczego masz sucho??? Byłaś u lekarza ???

takie srodki nie koniecznie sa dobrym rozwiazaniem, zdarzaja sie uczulenia, wysypki, swedzenie.
trzeba z tym uwazac, powinno sie brac tylko naprawde skuteczne srodki w ktorych sklad nie powoduje uczulen.
wystarczy takie poszukac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasola890



Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 11:05 pm    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mogę pomóc podając nazwę żelu który ja sama stosuję. I jak już wcześniej pisałam nie ma opcji żeby szkodził gdyż jego podstawowym składnikiem jest oczyszczona woda. Nie szkodzi on też plemnikom, ale za to wspiera je i ich środowisko. Więc ja polecam. Wrzucę linka stronki poczytajcie sobie Smile---regulamin---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rejer



Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko na bazie wody powinno się stosować jeśli autor wątku ma takie problemy.
znam ten produkt, nie mogłem go znaleźć.
szybko nawliża, nie daje efektu takiego jak szczypanie gdzie w tych slabszych srodkach dosyć często jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group