Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

STOP tabletkom z powodu braku komfortu psychicznego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladykazekage



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 14, 2011 12:10 pm    Temat postu: STOP tabletkom z powodu braku komfortu psychicznego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od ponad roku przyjmuję tabletki hormonalne ze względu na poważne problemy z cerą od kilku lat (zaczerwienienia blizny na policzkach etc.) Brałam tabletki OC-35 a niedawno ginekolog zmieniła mi je na Atywie (ponoć nowość na rynku i niby są bardziej bezpieczne) Przedwczoraj skończyłam drugie opakowanie.
Mój problem polega na tym że jestem w kompletnym dołku psychicznym. Jestem w stałym związku od ponad 2 lat, mam 20 lat i wiem że jako nastolatka byłam bardzo silną psychicznie i szczęśliwą dziewczyną.
Od jakiegoś roku jestem w strasznym stanie, bardzo źle się ze sobą czuję, moje piersi urosły o jakieś dwa rozmiary, boli mnie kręgosłup i pod ramiączkami mam prawie rany i zaczerwienienia od ciężaru (przy wzroscie 160 i wadze 57kg mam rozmiar 80F). Moje huśtawki nastrojów i buzujące hormony niszczą mi cały dzień, relacje z ukochanym, ochotę na seks, ja siedzę i płaczę wieczorami bo nie potrafie sobie ze sobą poradzić. Raz się śmieje, raz płacze a naprawdę, to do mnie niepodobne bo nigdy taka nie byłam. Zastanawiam się czy jest sens dalej się tak męczyć i zniszczyć swój związek przez te pierdoły o które potrafie się zdenerwować i popłakać, cierpieć przez bóle kręgosłupa i piersi tylko po to żeby zniwelować blizny zaczerwienienia i stary trądzik z policzków który nie chce zejśc od gimnazjum.

Błagam Was o pomoc, naprawdę cięzko jest mi przez to samej przebrnąć bo każdy na mnie naskakuje i się ode mnie odsuwa przez moje zachowania a ja wiem, że coś jest nie tak i to czuję. Mam przestać brać te tabletki, skontaktować się najpierw z lekarzem, czy przyjmowac je jeszcze 1-2 lata? Proszę o odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Maj 14, 2011 4:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym przede wszystkim zmieniła preparat jeśli po przyjęciu 3 opakowania nic się nie zmieni.

Widocznie źle reagujesz na hormony które zawiera ten konkretny preparat i należy zmienić preparat pod względem składu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group