Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stan przedcukrzycowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mamma5



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 19, 2018 8:39 pm    Temat postu: Stan przedcukrzycowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozpoczynam ten wątek, bo nie znalazłam zbyt wiele postów na temat profilaktyki cukrzycy, stanów przedcukrzycowych i w ogóle nie ma tematyki dotyczącej diabetologii. Przecież cukrzyca to choroba XXI wieku. Chciałabym aby było to miejsce do wymiany doświadczeń, ale także do znalezienia ważnych informacji dotyczących działań profilaktycznych. Kiedyś myślałam, że cukrzyca to choroa ludzi, którzy jedzą lub jedli zbyt dużo słodyczy, czy piją też zbyt wiele alkoholu. Nic bardziej mylnego.
Ja ze stanem przedcukrzycowym zmagam się już od jakiegoś czasu. Początkowo go lekceważyłam. Doszło do tego, że gdy zaszłam w ciążę zachorowałam na cukrzycę ciążową. I dziś, kilka miesięcy po porodzie muszę robić wszystko aby nie zachorować na cukrzycę typu II. Oczywiście podstawą moich działań jest dieta niskowęglowodanowa (ogólnie czasem się wyłamuję, ale dokąd cukry się nie ustabilizują nie powinno się tego robić). Staram się pić dużo wody i stosowań umiarkowaną aktywność fizyczną (ruch w moim przypadku jest złotym środkiem). Oczywiście kontrolowanie cukru jest bardzo pomocne w przypadku ustanawiania najlepszej diety dla indywidualnego przypadku. Coś co dla mnie będzie dobre, komuś może znacznie podnieść cukier. Dodatkowo wspomagam się suplementami, które pomogą mi w napadach wilczej ochoty na słodkie, czy też utrzymają mój cukier w ryzach, gdy już się skuszę. Ostatnio w aptece pani magister poleciła mi produkt z morwą białą i chromem https://www.doppelherz.pl/produkty/doppelherz-aktiv-dla-diabetykow-morwa/ Piłam herbatkę z morwy (mi nie smakowała), brałam chrom i inne potrzebne witaminy i mikroelementy, a tu wszystko mam w pakiecie.
A w kuchni używam cynamon, imbir, kozieradkę. Na razie cukrzycy nie ma, stan przedcukrzycowy w miarę okiełznany, no chyba, że się skuszę i zjem jakieś cziperki (o dziwo ono bardziej mi podnoszą cukier niż batonik). No cóż dieta, dieta, dieta i dziś mój mąż upiekł dla mnie chlebek razowy. Mniam. A jak to jest u Was?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vanila



Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też niestety miałam cukrzycę ciążową, potem ciężko było zbić wagę i do tej pory muszę uważać z cukrem bo należę do grupy ryzyka, od dawna ten doppelhertz z morwą bierzesz? Ja u siebie zauważyłam że jak zjem coś słodkiego to potem jeszcze bardziej mnie do słodiego ciągnie, zwiększa mi się apetyt, potem od nadmiaru cukru boli głowa fajnie by było jaby udało się jakoś ten poziom cukru unormować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yaska



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 30, 2018 2:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinno się udać, ale przy regularnym stosowaniu suplementu przez kilka miesięcy. Z dnia na dzień takie srodki nie działają, ale z czasem na pewno pomoże. Ja biorę doppelherz dla diabetyków z morwą i widzę, że działa. Cukier mam niższy niż kiedyś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lubie_placki



Dołączył: 23 Sie 2018
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 21, 2019 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yaska napisał:
Powinno się udać, ale przy regularnym stosowaniu suplementu przez kilka miesięcy. Z dnia na dzień takie srodki nie działają, ale z czasem na pewno pomoże. Ja biorę doppelherz dla diabetyków z morwą i widzę, że działa. Cukier mam niższy niż kiedyś.

czy te tabletki można brać profilaktycznie? Próbowałam pić morwę ale jesst tak paskudna w smaku że odpuścilam, szkoda ze jest taka zdrowa i dobra właśnie na obniżenie cukru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mamma5



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 22, 2019 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vanila napisał:
Też niestety miałam cukrzycę ciążową, potem ciężko było zbić wagę i do tej pory muszę uważać z cukrem bo należę do grupy ryzyka, od dawna ten doppelhertz z morwą bierzesz? Ja u siebie zauważyłam że jak zjem coś słodkiego to potem jeszcze bardziej mnie do słodiego ciągnie, zwiększa mi się apetyt, potem od nadmiaru cukru boli głowa fajnie by było jaby udało się jakoś ten poziom cukru unormować.


Ja doppelherz z morwą zaczęłam brać na początku grudnia. Dziś mogę powiedzieć, że wraz z innymi działaniami profilaktycznymi pomógł obniżyć mi cukier i widzę pewną poprawę. Ale zaznaczam on tylko wspomaga, sam cudów nie zdziała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yaska



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 12:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lubie_placki napisał:
yaska napisał:
Powinno się udać, ale przy regularnym stosowaniu suplementu przez kilka miesięcy. Z dnia na dzień takie srodki nie działają, ale z czasem na pewno pomoże. Ja biorę doppelherz dla diabetyków z morwą i widzę, że działa. Cukier mam niższy niż kiedyś.

czy te tabletki można brać profilaktycznie? Próbowałam pić morwę ale jesst tak paskudna w smaku że odpuścilam, szkoda ze jest taka zdrowa i dobra właśnie na obniżenie cukru.

Zależy co masz na myśli mówiąc o profilaktyce. Jeśli pytasz o obiżenie cukru w przypadku osób, które nie mają cukrzycy, to tak, można go brać. To też suplement dla osób odchudzających się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lubie_placki



Dołączył: 23 Sie 2018
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie o coś takiego mi chodziło, zajrzałam w necie do ulotki i itak jak piszes to ten doppelhertz z morwą to też dla osób odchudzających się jest polecany, patrząc na skład to myśle, że pewnie chodzi o ten chrom który jest znany dla łasuchów na obniżenie apetytu na słodkości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julitkas



Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak mówisz: dieta, dieta i jeszcze raz dieta. I spooora ilość silnej woli. Ja miałam cukrzycę ciążową (auć!) więc poniekąd cię rozumiem. Najgorsze były "zachcianki" i zapach nutelli, którą mąż smarował kanapki starszej córce;) Na szczęście mamy w domu dystrybutor http://www.aquamo.com.pl/dystrybutory i tutaj mamy wodę filtrowaną i to jest świetne rozwiązanie-to raz. A dwa- zawsze jak poczułam zapach słodkiego wypijałam szklankę wody i trochę przechodziło. A te tabletki dają jakiś efekt? Ja z przyczyn wiadomych nie mogłam nic łykać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kazik2221



Dołączył: 16 Lip 2019
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 16, 2019 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem naprawdę bardzo zadowolony że ja w ogóle nie choruję.Każdy mi tego zazdrości.

____________________________________________
teczka z nadrukiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Priscilla



Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 68

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Wrz 19, 2019 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Często taki stan jest diagnozowany u starszych osob i oznacza to,z e trzeba o siebie bardziej dbać. O ile przy cukrzycy oprócz diety przeciwcukrzycowej często konieczne jest wprowadzenie leczenia farmakologicznego, o tyle w przypadku stanu przedcukrzycowego lekarz zaleca po prostu zmianę trybu życia i stosowną dietę.
Polecane jest tutaj
ćwiczenie
zmniejszenie wagi ciała
stosowanie odpowiedniej diety

Jak rownież regularne badanie poziomu cukru. Bardzo polecane jest kupienie sobie na pewno dokładnego glukometru: https://diabetyk24.pl/accu-chek-active-glukometr-roche - ze swojej strony polecam to urządzenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group