Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stan podgorączkowy, zmęczenie, pomożcie!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GLK92



Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 11:39 pm    Temat postu: Stan podgorączkowy, zmęczenie, pomożcie!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od nieco ponad tygodnia mam następujące objawy: Czuje ciągłe fale gorąca, pocę się nadmiernie, waha mi się temperatura od 36,7-37,3, mam białawy nalot na języku. Poszedłem 4 dni temu do lekarza i ten przepisał mi Nimesil, Chlorochinaldin i Rutinoscorbin. Pobrałem to zgodnie z zaleceniami i nic.
Co to może być, jakie zrobić badania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 6:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba te ogólne na początek- badanie krwi i moczu.
stan podgorączkowy może świadczyć o jakiejś infekcji.
a może to przeziębienie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GLK92



Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem sobie morfologie, OB, żelazo i mocz, wszystko w porządku prócz jednej rzeczy RDW-SD (troche zaniżony). Ponieważ ktoś mi powiedział, że to mogą być objawy gruźlicy zrobiłem sobie RTG klatki piersiowej- czysto. Temp. stale mi się już utrzymuje na 37, w nocy strasznie się pocę. Co jeszcze można zrobić w celu diagnozy? Ktoś wie co to może być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a brałeś ostatnio jakieś antybiotyki? lekarz nie miał zastrzeżeń do tego nalotu? może zrobić wymaz z języka?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GLK92



Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 11:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio antybiotyk brałem w połowie września. Lekarz na nalotu nawet dokładnie nie obejrzał.
Najbardziej niepokoi mnie stan podgorączkowy. Bo to zwykle przy przewlekłych chorobach jest. Jakie jeszcze badania można zrobić, żeby coś ewentualnie wykluczyć/potwierdzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GLK92



Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosiłbym o odpowiedź, co to jeszcze może być. Niepokoje się tym, że od 3 tyg. mam ciągle stany podgorączkowe. Ostatnio strsznie nasiliły mi się nocne poty. Proszę, jeśli ktoś mia podobną przypadłość i jakoś się wyleczył, to niech da znać co to było i jak sie wyleczył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blendeer



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chce cie straszyć, ale objawy które podałeś+brak żadnych zmian w wynikach, to może być AIDS. Może to jest troche zbyt dyskretne, ale czy uprawialeś kiedyś seks z nieznaną osobą, albo czy brałeś wżyłe? A może miałeś jakieś zastrzyki/tatuaże/zabiegi w złych warunkach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GLK92



Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chryste, naprawdę?

W marcu miałem zabieg. Niby w popularnym szpitalu, ale nigdy nic nie wiadomo. Jakie są ewentualnie szanse na zarażenie się podczas zabiegu na przepuklinę HIV em? I czy to już mogły by być objawy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najpierw eyklucz inne choroby a pozniej martw sie o Hiv. Zrób podstawowe badania: morfologia, ob, Crp. mocz...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 1:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I elektroforezę białek osocza.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group