Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Stala goraczka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
100lec



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 3:04 pm    Temat postu: Stala goraczka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pewien problem ale nie wiem czy mam isc z tym do lekarza, bo wydaje sie na pierwszy rzut oka ze to blachostka. Podobny problem pojawil sie nizej, ale moj wyglada jednak troche inaczej. Mianowicie od jakis trzech tygodni, a moze nawet i dluzej mam niewielka goraczke, tzn ok 37.3. Nie wiem skad to sie wzielo. Na poczatku myslalem ze to jakies lekkie przeziebienie wiec bralem coldrex, rutinoscorbin i jakas tam witamne c. Jednak po jakims tygodniu brania (moze troche dluzej) zauwazylem ze temperatura nie spada, wiec stwierdzilem ze nie tedy droga. Praktycznie nie mam zadnych dolegliwosci, tylko ta goraczka niewielka (jednak odczuwa sie, ze ma sie stan podgoraczkowy i to nie jest przyjemne). Pare razy lapal mnie tez suchu kaszel, tzn czulem laskotanie w gardle i jak kaszlalem to myslalem ze pluca wypluje Wink i taki dzwny posmak temu towarzyszyl. Bolu glowy raczej nie mam, czasami moze jakies delikatne przeszycie ale raczej to mnie nie dreczy. Rano mam tez katar i kicham, ale jestem alergikiem i mysle ze to dlatego to kichanie bo duzo wczesniej tez tak mialem, wiec to raczej nie ma zwiazku z ta goraczka. Pytanie teraz, co mi jest !? Musze sie przyznac, ze jakis rok temu (niecaly) wciagalem tabake. Byl to krotku okres (ok miesiaca) i potem calkiem przestalem, jednak przez ten okres wciagalem tego duzo, nieraz jeszcze na drugi dzien mialem przytkany nos od tego. Z tego co czytalem to tabaka raczej nie jest szkodliwa, tzn moze spowodowac kichanie, wymioty itp przy przedawkowaniu, ale raczej nie wywoluja jakis stalych chorob. Podobno tez moze spowodowac (zadko) raka sluzowki. Czy to prawda i czy moje doleglwosci moga miec zwiazek z ta tabaka? i czy pojawiloby sie to akurat teraz, po jakis 6,7 miesiacach przerwy? A moze to jest jakas reakcja alergiczna? Prosze o pomoc!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kazde przeciagajace sie podwyzszenie temperatury ciala powinno byc przebadane.Idz do lekarza, pewnie da ci skierowanie na podstawowe badania. ALe jesli jestes alergikiem i w tym okresie masz nasilenie objawow to temperatura mogla wzrosnac wlasnie przez to.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
100lec



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 4:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dobrze, a co z ta tabaką? Czy to moze miec z tym jakis zwiazek? Boje sie za sam sobie narobilem przez to Wink a u lekarza glupio mi bedzie o tym wspominac. Poza tym zapomnialem jeszcze dodac, ze mam takie wrazenie jakby mi cos zalegalo tak delikatnie w gardle, i nie moge tego odkrztusic (moze juz jestem przewrazliwiony).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 6:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z ta tabaka to sie nie przejmuj bo na pewno nie miala wplywu na taki stan. Napisz co masz za alergie. Czy moze katar sienny???Jesli tak to temperatura i wydzielina w gardle moze byc jej objawem-mowie tak bo ja tak mam:) Ale zawsze warto poradzic sie lekarza.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
100lec



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem uczulony na trawy, pylki, plesnie itp, czyli lato to dla mnie najgorszy okres Smile Rzeczywiscie typwe dla mnie objawy to katar sienny i swedzenie oczu. Jednak nigdy nie mialem z tego powodu temperatury dlatego sie zaniepokoilem. Moze to rzeczywiscie z powodu tej alergii Wink dzieki za pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 8:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stała gorączka może być objawem alergii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group